26.04.2019 | 11:39

Він – за освітою бухгалтер. Отримані в юності під час навчання знання ось уже чимало літ застосовує на практиці, хоча трудову долю пов’язав зі швейним ремеслом. Мова йде про одного із приватних підприємців Нового Роздолу, що на Львівщині, Василя Вірта.

Це сьогодні власник швейного цеху вміє і деталі виробів з’єднати на швейній машинці, і техніку відремонтувати, і колективом керувати, і розрахунки провести. А тоді, як згадує підприємець, коли тільки започаткував власну справу, бізнес був для нього «темним лісом». Нині ж він з гордістю заявляє: «Це – моє улюблене діло, моє життя, мій спосіб самореалізації».

Очолюване ним підприємство спеціалізується на пошитті трикотажних виробів. Для їхнього виготовлення використовується давальницька сировина, надана замовниками. Тут шиють легкий жіночий одяг: футболки, майки, сукні та ін. Щомісяця міні-фабрика випускає понад 4000 одиниць готової продукції. Майже 98% зробленого експортується до великих компаній з продажу одягу у Німеччину, Швейцарію та Австрію.

«Упродовж багатьох років у мене працювало 8 швачок, 2 прасувальники та контролер якості, – ділиться думками В. Вірт. – Щодо приміщення, то площа для збільшення компанії була. Ідея про розширення обсягів виробництва виникла давно. А поштовхом для її реалізації стала інформація про можливість взяти участь у пілотному проекті «Рука допомоги». Саме завдяки цій програмі я створив додаткові робочі місця та працевлаштував ще двох швачок», – додав працедавець.

Написавши бізнес-план і захистивши його на спеціальній комісії, що створена при Львівській ОДА, у липні торік він отримав фінансову допомогу на придбання потрібного обладнання. Таким чином підприємець отримав чудову нагоду збільшити коло замовлень, наростити обсяги виготовлення трикотажних виробів, а водночас – забезпечити роботою осіб з числа соціально вразливих груп населення.

Із початку організації швейного цеху його власник активно співпрацює з районною службою зайнятості: за сприяння фахівців добирає персонал, неодноразово залучав безробітних до виконання робіт тимчасового характеру, у минулому році скористався механізмом відшкодування витрат зі сплати єдиного соціального внеску за працевлаштування працівника на новостворене робоче місце.

«Взаємодіяти з центром зайнятості – вигідно! Там працюють справжні партнери, які і кваліфікованих працівників знайдуть, і про новації у законодавстві розкажуть, і вигідну фінансову допомогу запропонують!», – резюмував Василь Вірт.

 Новороздільська міська філія Львівського ОЦЗ