29.10.2019 | 12:17

Трудова діяльність кожному з нас дозволяє реалізувати свій потенціал у сфері праці, а для осіб з інвалідністю вона слугує можливістю стати членом громади, жити повноцінним життям і самостійно забезпечувати свої матеріальні потреби. Тому доступ краян із ушкодженим здоров’ям до зайнятості є одним із ключових чинників розвитку їх як особистості та свідченням про рівень соціальної культури суспільства в цілому.

Фахівці Трускавецької міської філії Львівського ОЦЗ активно використовують різноманітні форми роботи задля повернення клієнтів з нозологіями до життя у трудових колективах, надаючи адресні консультації та проводячи групові, тренінгові або семінарські заняття. У центрі зайнятості такі відвідувачі забезпечені психологічною підтримкою в період пошуку роботи, для них організовується професійна підготовка, перепідготовка, підвищення кваліфікації, здійснюється підбір вакансій, орієнтація на самозайнятість, пропонується участь в оплачуваних громадських роботах. А ще – ведеться облік вільних робочих місць для осіб з інвалідністю, проводиться діалог з роботодавцями щодо працевлаштування інвалідів та ін.

З початку 2019 року до Трускавецької міської філії ЛОЦЗ звернулося 20 осіб з інвалідністю, а загалом цьогоріч соціальні послуги з метою працевлаштування отримала 31 особа з обмеженою працездатністю, у т. ч. 3 учасники АТО. За скеруванням служби зайнятості вдалося працевлаштувати 13 неповносправних, а двох скерувати на професійне навчання.

Як свідчить практика, особи з інвалідністю інколи більш продуктивно та ефективно працюють, аніж інші працівники, адже, усвідомлюючи недоліки, у них значно вище розвинуте прагнення бути корисним.

Коли людина хоче чогось досягти, то й саме життя робить крок їй назустріч. Саме так склалося в інваліда третьої групи Галини Василівни Торської. Серйозно захворівши, жінка вимушена була звільнитися з попереднього місця роботи. Звернувшись до служби зайнятості, вона продовжувала шукати прийнятні варіанти зайнятості, і результат не забарився, бо хто шукає – обов’язково знаходить. Після участі у семінарі «Як розпочати власний бізнес» вона зацікавилася можливістю започаткувати власну справу з допомогою служби зайнятості.

Сьогодні вона успішно працює, надаючи населенню консультаційні послуги щодо аспектів ведення бухгалтерського обліку. Не дивно, що колишня клієнтка досягла професіоналізму в обраній сфері діяльності та задоволена своєю роботою.

Одноразова виплата допомоги з безробіття для організації власної справи допомогла Галині Василівні реалізувати свій потенціал та самостійно cпланувати майбутнє. У неї варто повчитися наполегливості та рішучості для подолання труднощів і перешкод на шляху до визначеної мети.

Ольга Федоричак, заступник директора-начальник відділу надання соціальних послуг Трускавецької міської філії Львівського ОЦЗ