10.06.2020 | 11:00

Мабуть, нема на Львівщині особи, котра б не знала ТОВ «Дюна Веста», що функціонує у Червонограді. Адже панчішно-шкарпеткові вироби торгових марок DUNA, ACCENT, FURIA добре знані як в Україні, так і за її межами. І це закономірно, позаяк на підприємстві із 65-річною історією використовується сучасне європейське обладнання, постійно вдосконалюється виробничий процес, впроваджуються прогресивні технології. До того ж високоякісна продукція розрахована не тільки на різний вік споживачів – від немовлят до дорослих, а й на їхні потреби, тому тут виготовляються літні, зимові, спортивні, демісезонні вироби, до складу яких входять бавовна, транспортована з Індії, Узбекистану, Туреччини, Тайваню, бамбукове волокно, поліамід, а ще – еластан, люрекс тощо. Подбали виробники й про здоров’я покупців: на стопи деяких шкарпеток нанесені силіконові пухирці для уникнення ковзання ноги.

«Так асортимент нашого товару вражає різноманітністю, а якість продукції підтверджена міжнародними сертифікатами, – розповідає директор з управління персоналом ТОВ «Дюна-Веста» Наталія Шевчук. – Ми міцно завоювали свою нішу як на вітчизняному ринку шкарпеткових виробів, так і на ринках інших країн, розгорнули комерційну мережу, маємо партнерів, що працюють з нами на умовах франчайзингу. Відверто кажучи, навіть не підозрювали, що цієї весни робота фабрики з багаторічною історією через поширення коронавірусної інфекції буде паралізована. Ще у березні цього року основні виробничники – в’язальний, швейний, фарбувальний цехи – продовжували працювати, адже підприємство мало договірні зобов’язання перед замовниками. А потім через карантинні заходи відповідно до технологічного процесу почергово припинялася робота дільниць, цехів, а отже й в’язальниць, швачок, комплектувальниць та інших працівників. Тому державна програма щодо виплати найманому персоналу допомоги з часткового безробіття у період кризи стала дуже доречною, як кажуть, зіграла роль рятівної соломинки, завдяки якій ми змогли повернути працівникам втрачену зарплату. Звісно, перш ніж оформити потрібні документи, неодноразово консультувалися з працівниками Червоноградської міської філії Львівського ОЦЗ. Скажу відверто, у фабрики зі службою зайнятості направду склалися довірливі відносини, вбачаємо у колективі, яким керує Тетяна Василівна Борис, не тільки партнерів, а справжніх друзів, на котрих можна покластися й не тільки у питаннях добору персоналу. Не раз наше панчішно-шкарпеткове підприємство долучалося до профорієнтаційних заходів, які організовувала служба зайнятості, запрошуючи школярів на професіографічні екскурсії з тим, аби підростаюче покоління ближче ознайомилося із галуззю легкої промисловості й після школи поверталося до нас працювати. Ось і цього року, у скрутний через пандемію час знайшли у працівників філії повне розуміння, підтримку, відчули їхнє бажання допомогти. Назву тільки кілька фактів: документи для призначення виплати допомоги з часткового безробіття ми подали до служби зайнятості 13.05.2020 року, а 29 травня цього року на наш рахунок уже надійшли кошти у сумі понад 307 тисяч гривень для виплати частини втраченого у квітні заробітку 275 нашим співробітникам. У червні ми вже повторно сформували відомості на працівників для відшкодування фінансових втрат за травень».

За словами Наталії Володимирівни, завдяки державним коштам підприємство зберегло найцінніший для бізнесу ресурс – кваліфіковані кадри, а члени трудового колективу переконалися: керівництво фабрики про них дбає, турбується, відстоює їхні інтереси.

Директор з управління персоналом стверджує, що середня зарплата на виробництві не надто висока – 5-6,5 тисяч гривень. Але для працівників є низка інших переваг: фірма чітко дотримується букви закону, із кожним підлеглим оформлені офіційні трудові відносини. А це – гарантований соціальний захист, страховий стаж, щорічні оплачувані відпустки, виплата лікарняних у разі тимчасової непрацездатності та інші преференції.

Львівський обласний центр зайнятості