27.01.2020 | 09:41

2019-ий для працівників обласної служби зайнятості та їхніх клієнтів запам’ятається як рік запровадження інституту кар’єрного радника. Адже жителі області, котрі звернулися за допомогою у працевлаштуванні до центру зайнятості, відчули зміни у роботі. Кожному клієнту надавався поглиблений персональний супровід, визначався його профіль і рівень мотивації до праці, складався індивідуальний план пошуку роботи, вишукувалися додаткові можливості для якомога швидшого повернення до трудової активності.

Серед фахівців базових центрів зайнятості та філій Львівського ОЦЗ 135 спеціалістів із минулого року почали виконувати функції кар’єрних радників. Завдяки їхнім зусиллям торік вдалося забезпечити місцем праці 48,1 тис. жителів області, у тому числі 15,7 тис. безробітних, що на 1,5% більше, ніж у 2018 році. При цьому рівень працевлаштування безробітних у 2019 році зріс із 33,3% до 35,1%.

– Вивчення та врахування кар’єрними радниками інтересів і потреб клієнтів, успішна комунікація та побудова з відвідувачами довірливих відносин, визначення оптимальних шляхів працевлаштування – усе це в комплексі позитивно вплинуло й на інші показники діяльності обласної служби зайнятості, – говорить директор Львівського ОЦЗ Василь Барилюк. – Для прикладу, торік середня тривалість пошуку роботи для безробітних становила 100 календарних днів, тобто порівняно з 2018 роком вона зменшилася на 11 днів. На перший погляд видається, що це не так багато, але це – значна економія державних коштів. Адже з дати влаштування на роботу припиняється виплата допомоги з безробіття та починається сплата внесків до бюджету.

Завдяки плідній та злагодженій роботі кар’єрних радників у 2019 році 219 осіб з числа безробітних започаткували власну справу, скориставшись одноразовою виплатою допомоги з безробіття для відкриття бізнесу. У середньому кожний підприємець-початківець отримав стартові кошти у сумі понад 31 тис. грн. «Найбільше наших клієнтів – 67 осіб – будуть займатися бізнесом у сфері оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів та мотоциклів, 25 – професійною, науковою та технічною діяльністю, 20 – переробним виробництвом, 15 – тимчасовим розміщуванням і організацією харчування, 14 – сільським, лісовим або рибним господарством», – додав Василь Барилюк. За його словами, дехто з колишніх безробітних обрав будівельний бізнес, надаватиме послуги у сфері освіти, інформації або телекомунікації, охорони здоров’я, мистецтва, спорту, розваг, відпочинку та ін.

 

Відділ інформаційної роботи Львівського обласного центру зайнятості