02.04.2019 | 10:35

Не так давно, у 2017 році, до Жидачівського РЦЗ прийшла місцева мешканка Світлана Валентинівна Дика за допомогою у працевлаштуванні. Тоді вона навіть думки не допускала, що ще не раз звернеться до служби зайнятості, але вже як працедавець, що шукає працівників на новостворені робочі місця.

Усе в житті пані Світлани змінилося після участі у семінарі «Як розпочати свій бізнес?». Оскільки освіта та попередня трудова діяльність пов’язані із торгівельною сферою, сумнівів щодо вибору виду заняття не було. Безперечно, це – це торгівля. Відповідь на запитання, що продавати в майбутньому магазині, підказала сім’я – чоловік та троє синів, котрі категорично заявили: солодощі та кондитерські вироби.

Із досвіду жінка знала, що реалізовувати продукти харчування завжди вигідно. І торгівля кондитерськими виробами – не виняток, але в цьому бізнесі є свої особливості, без знання яких важко вижити в умовах конкуренції. Майбутня бізнес-вумен також розуміла, що хоча ласощі користуються попитом серед населення, усе ж вони – не є продуктами першої необхідності.

Добре обміркувавши всі «за» і «проти», за підтримки фахівців центру зайнятості вона зважилася на рішучий крок: пройшла навчання, склала бізнес-план, успішно його захистила та отримала одноразову виплату допомоги з безробіття для організації підприємницької діяльності.

«На перших порах працювала самостійно, і це навіть не тому, що бажала заощадити на найманій робочій силі. Передусім хотіла вникнути в усі тонкощі бізнесу, – ділиться думками Світлана Валентинівна. – Спочатку важливо було визначитися з асортиментом, з’ясувати години пік, вивчити вподобання клієнтів і т. д. Думала, що знайти продавця нескладно. Одначе, для успішного ведення бізнесу мало відпускати те, що тобі скажуть, треба, обслуговуючи відвідувачів, уміти запропонувати новий товар. Продавець повинен назубок знати асортимент, бути чесним, добре ставитися до дітей, любити чистоту. Тоді я знову звернулася за допомогою до центру зайнятості, де фахівці допомогли підібрати персонал, враховуючи мої вимоги. А ще – запропонували професійне навчання безробітної шляхом стажування на робочому місці».

Започаткований С. Дикою бізнес поволі розгортається, вона вже створила для продавців два нові робочі місця. Каже, що на досягнутому зупинятися не збирається. Адже з-посеред партнерів у неї – фахівці центру зайнятості, котрі завжди підставлять плече підтримки. «Майже кожен бізнес буде рентабельним за умови, якщо ставитися до справи з душею, розумом і постійно вдосконалюватися. Я у цьому переконалася», – стверджує власниця магазину.

Ірена Орган, заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Жидачівської районної філії Львівського ОЦЗ