13.07.2018 | 10:22

Попри всебічну інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо прав та обов’язків клієнтів служби зайнятості, яку проводять фахівці Бродівської районної філії ЛОЦЗ, серед незайнятого населення та працедавців усе ж знаходяться порушники чинного законодавства.

Здебільшого трапляються випадки, коли визнані безробітними особи для призначення матеріального забезпечення подають недостовірні відомості про попередню трудову діяльність: приховують період тимчасової зайнятості або факт реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності, замовчують терміни виконання роботи чи надання послуг за цивільно-правовим договором та ін. До слова, розмір фінансової допомоги нараховується на основі даних про особу з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, у яких через неуважність або некомпетентність працівників бухгалтерських служб фірм і компаній інколи допущенні помилки.

Однак усе приховане завжди стає явним, а державні кошти знаходяться під пильним контролем фахівців служби зайнятості. Для цього й запроваджена процедура розслідування страхових випадків і здійснюються запобіжні заходи, аби матеріальне забезпечення у разі безробіття було призначене виключно тим, хто має на нього право.

Першим кроком щодо розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення є вчасне опрацювання фахівцями результатів обміну з ДРЗСС та прийняття відповідних управлінський рішень. Лише торік ми перевірили дані 73 безробітних, з котрих троє, оминаючи закон, отримали 9,15 тис. грн, а також виявили переплату коштів з вини посадових осіб підприємств, установ, організацій на суму 0,16 тис. грн. Упродовж першого півріччя ц. р. розслідувалися страхові випадки щодо 38 безробітних, виявлено 3 факти порушень на загальну суму 1,29 тис. грн та 2 переплати у розмірі 15,56 тис. грн, що виникла з вини працедавців.

Залишається проблема стягнення заборгованості з безробітних та фірм і компаній. Якщо боржники у визначений термін добровільно не перерахували отримані незаконним шляхом кошти, спір вирішується у судовому порядку. Інколи питаннями повернення коштів займаються посадовці державної виконавчої служби на підставі виконавчих листів. Як свідчить практика, чимало краян, котрі незаконно отримали кошти, не мають ані офіційних доходів, ані зареєстрованого майна, на яке б можна було накласти арешт. За результатами співпраці з органами ДВС цього року вдалося відшкодувати 6,93 тис. грн.

Бродівська районна філія Львівського ОЦЗ