24.07.2018 | 09:21

З метою забезпечення цільового та ефективного використання коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття базові центри зайнятості та районні філії ОЦЗ здійснюють розслідування страхових випадків через проведення перевірки достовірності даних, які є підставою для надання особі статусу безробітної та виплати їй матеріального забезпечення.

Правильність і правдивість поданих клієнтом до центру зайнятості відомостей звіряється з даними, наявними в Державній податковій адміністрації України, Пенсійному фонді України, у державних реєстраторів, або під час відвідування посадовцями ЦЗ підприємств, установ, організацій та фізичних осіб-підприємців.

Під час розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення працівники Городоцької районної філії Львівського обласного центру зайнятості інколи виявляють порушення. Пропонуємо ознайомитися з найбільш поширеними:

– безробітна особа приховувала факт працевлаштування під час перебування на обліку у службі зайнятості;

– невірно вказаний період роботи та причина звільнення працівника (стаття Кодексу законів про працю України) у трудовій книжці, трудовому договорі та інших документах; 

– невірно вказані період виконання робіт і послуг згідно з договорами цивільно-правового характеру та актами виконаних робіт;

– помилки у виповненні звітності до Державної податкової служби України та Пенсійного фонду України;

– невірно вказаний дохід працівника представником фірми у необхідних документах. 

Безробітний та працедавець несуть  відповідальність за надання неточної інформації щодо обґрунтованості виплати матеріального забезпечення.

У 2017 році фахівці Городоцької районної філії Львівського обласного центру зайнятості склали 93 акти, у т. ч. 6 з порушеннями, загальна сума повернення коштів склала 8,3 тис .грн . У першому півріччі цього року складений 21 акт, у т. ч. один з порушенням на суму 5,8 тис. грн.

Рід час різних за тематикою семінарів, ярмарків вакансій, круглих столів, виїзних акцій під гаслом «Живи і працюй в Україні!» фахівці філії наголошують клієнтам – безробітним і працедавцям – на негативних наслідках подання невірної інформації, окреслюють їхні права та обов’язки, закликають до чесності та відповідальності.

Хочеться відмітити, що така робота дає позитивний результат, оскільки, як свідчить статистика, число виявлених порушень зменшилося, а найманий персонал і керівники компаній віддають перевагу оформленню трудових відносин у правовому полі.

Галина Фостяк, заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями Городоцької районної філії Львівського ОЦЗ