26.04.2024 | 10:33

Коли йдеться про крафтовий продукт, то ми розуміємо, що це щось таке, що виготовлене не промисловим способом, а маленькими партіями за індивідуальними рецептами та технологією, відповідно має вищу якість порівняно з серійним виробництвом.

Саме таку сферу діяльності обрав приватний підприємець з Радехова Роман Грицаюк, котрий три роки поспіль займається виготовленням крафтового хліба, випікаючи його в печі на дровах.

«Крафтова випічка – це особливий вид хлібного мистецтва, – розповідає власник пекарні. – Використовую тільки натуральну закваску з дріжджів і бактерій молочної кислоти. Вона додає виробу особливого смаку та аромату, допомагає розкладати складні вуглеводи та білки, збільшує кількість корисних мікроорганізмів у шлунку для полегшення травлення».

За словами бізнесмена, крафтовий виріб довше зберігається та не втрачає смакових властивостей. Випікає він його з шістьох видів борошна, яке закупляє в місцевих і волинських фермерів.

Дізнавшись від Оксани Січевської, начальника Радехівського відділу Червоноградської філії Львівського обласного центру зайнятості, про програму «Власна справа», Роман Богданович вирішив взяти у ній участь. Для цього написав бізнес-план, через застосунок «Дія» подав його разом із заявкою на розгляд. Згодом успішно пройшов співбесіду на комісії ЛОЦЗ, де обґрунтував свої бізнесові перспективи, а потім отримав кошти на розвиток підприємництва.

За них чоловік придбав генератор і розстійну шафу для підготовки тіста до випічки. «Нове обладнання дозволяє у разі відсутності світла підтримувати в пекарні відповідний мікроклімат, щоби тісто піднялося. Таким чином випікання хліба стало майже незалежним від енергоресурсів, – радіє підприємець. – Тепер навіть в умовах блекауту тутешні жителі будуть забезпечені хлібом. Як і було передбачено договором, я прийняв на роботу двох пекарів, справжніх майстрів своєї справи. Завдяки масштабуванню бізнесу радехівським крафтовим хлібом можуть смакувати жителі Львова, Червонограда, Бродів, Кам’янка-Бузької і навіть Горохова».

Якщо вас зацікавили умови грантової програми, у межах якої на відкриття або розбудови бізнесу можна отримати від 50 до 250 тисяч гривень, звертайтеся до підрозділів Львівського обласного центру зайнятості (адреси – за посиланням , пишіть на телеграм-канал ЛОЦЗ @DCZ_Lviv , телефонуйте за номером 096 682 51 83. Консультації в режимі онлайн надаються у Львівському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ. Деталі – тут .