05.02.2018 | 13:03

Сьогодні увага органів влади особливо прикута до розвитку сільського господарства, залучення мешканців сіл до кооперативного руху та вирощування органічної продукції. А чи можливий агробізнес баз тракториста-машиніста? Питання риторичне, адже такий спеціаліст у селі на вагу золота. Перелічити всі обов’язки нелегко, бо робота для нього є упродовж року. Саме у тракторі втілилася споконвічна мрія хлібороба – знайти надійного помічника у нелегкій селянській праці. Цей тягач не просто виконує якийсь один вид обов’язків. Поєднуючись з іншими сільськогосподарськими інструментами та знаряддями, він щоразу змінює функції: з плугом – орач, з причепом – транспортний засіб, з комбайном – збиральна машина. Трактор сіє, вносить добрива, жне, викачує воду, прокладає траншеї, корчує дерева, обслуговує ферми... Окрім цього, він бере безпосередню участь у збиранні різних сільськогосподарських культур. Усе, чим зародила земля, повинно бути своєчасно зібрано, і тракторист – найактивніший учасник цього процесу. Здобути цей затребуваний у народному господарстві фах можна у Львівському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Свій задум про навчання здійснили Дищаківський Ігор Богданович і Боярчук Андрій Романович, котрі за скеруванням Сокальського районного центру зайнятості у стислі строки пройшли курс навчання в ЦПТО та отримали свідоцтво державного взірця про присвоєння кваліфікації «тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва».

Тепер опановані під час вишколу знання Ігор Богданович втілює у щоденній праці, виконуючи на сучасній техніці сільськогосподарські роботи у ФГ «Юзепівка». Керівництво фермерського господарства задоволене вправністю та завзяттям молодого спеціаліста, котрий досконало знає новітні технології та сучасні вимоги до агромеханізмів.

А. Боярчук після навчання у Львівському центрі професійно-технічної освіти за скеруванням центру зайнятості працевлаштувався в Сокальське державне лісогосподарське підприємство «Галсільліс». За словами директора цієї фірми Миколи Дем’яновича, молодий фахівець постійно вдосконалює професійні навички на тракторі МТЗ-82, якісно та сумлінно виконує сільськогосподарські та меліоративні роботи, а ще – щозміни ретельно оглядає доручену йому техніку.

До слова, це підприємство тісно співпрацює зі Сокальською районною філією Львівського обласного центру зайнятості, активно долучається соціального діалогу з метою реалізації основних напрямів політики зайнятості та зменшення рівня безробіття.

Якщо ви в силу різних обставин втратили місце праці, одначе любите рідний край, природу, залишаєтеся у душі романтиком, подумайте над перспективами, які відкриються перед вами, якщо ви станете трактористом- машиністом. А це – добре оплачувана робота, сучасна техніка, втілення творчих задумів. Зважте й на те, що набути необхідних професійних навичок можна, не витративши жодної копійки із сімейного бюджету, адже навчання безробітних проводиться за кошти служби зайнятості.

Ольга Оліщук, завідувач сектору активної підтримки безробітних Сокальської районної філії Львівського обласного центру зайнятості