18.08.2021 | 10:25

Упродовж семи місяців поточного року за скеруванням служби зайнятості професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації в області проходили 2,8 тис. безробітних. Вишкіл проводився як у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, так і на виробництві шляхом стажування особи на робочому місці.

«Після закінчення профнавчання майже 90% слухачів працевлаштовано за набутою професією або спеціальністю», – повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. За його словами, слухачі освоювали такі професії як електрогазозварник, касир торговельного залу, монтажник санітарно-технічних систем та устаткування, перукар, манікюрник, візажист, продавець продовольчих товарів, тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва кат. А1, А2, водій тролейбуса, водій трамвая, оператор з обробки інформації та програмного забезпечення, швачка, кондитер.

В. Барилюк також зазначив, що у структурі служби зайнятості функціонує 11 центрів професійно-технічної освіти, де готуються кадри для промисловості, будівельної індустрії, сфери послуг, сільського господарства та ін. Приміром, у Львівському ЦПТО цьогоріч навчалося 0,9 тис. безробітних, котрі здобували професії, що користуються сталим попитом на місцевому ринку праці.

Карантинні обмеження внесли зміни в організацію навчального процесу: у поточному році, як і торік, слухачі центру профтехосвіти проходили вишкіл за змішаною формою навчання. За таких умов лекційний матеріал безробітні опановували в онлайн-режимі, а професійні вміння та навички відшліфовували під керівництвом досвідчених майстрів безпосередньо на фірмах і компаніях у період виробничої практики.

Активно застосовується в організації професійного навчання безробітних й дуальна форма навчання. Вона передбачає поєднання вивчення теоретичних предметів навчального плану в ЦПТО ДСЗ з проходженням професійно-практичної підготовки (виробничого навчання та виробничої практики) на підприємствах, які замовляють кадри і мають належні умови для організації практичного навчання. Результатом такої форми навчання для безробітних є гарантоване працевлаштування, а для працедавців – змога підготувати кадри із урахуванням специфіки роботи підприємства. Для прикладу, безробітні Сокальщини за дуальною формою навчання здобувають фах верстатника деревообробних верстатів на базі ТзОВ «Рата» та у фізичних осіб-підприємців В. Керницького та О. Клюсова. Майбутні трактористи-машиністи сільськогосподарського виробництва опановують практичні навички у ФГ «ЛІМ» та ТОВ «Мрія Сервіс» (Кам’янка-Бузький район).

Із умовами навчання за скеруванням служби зайнятості можна ознайомитися за посиланням https://is.gd/mmu25t або у будь-якому центрі зайнятості чи філії ЛОЦЗ.

 

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи

 Львівського обласного центру зайнятості

Тел. 233-71-85