08.11.2018 | 10:46

Молодь – прийдешнє нашої країни, і від того, якою вона стане, залежить наше з вами майбуття. Ось чому серед нагальних завдань Мостиської районної філії Львівського ОЦЗ – надання особам віком до 35 років комплексу соціальних послуг задля якомога швидшого повернення на ринок праці.

Яка ж ситуація склалася у районі у сфері зайнятості молоді? Загалом упродовж минулого року та січня-вересня проточного року за допомогою знайти місце праці до Мостиської служби зайнятості звернулася 561 особа віком до 35 років, із них майже половину – 240 осіб – вдалося працевлаштувати у такі галузі економіки як торгівля і громадське харчування, виробництво хліба та хлібобулочних виробів, транспорт, технічне обслуговування та ремонт автомобілів, державне управління, зокрема у заклади охорони здоров’я та освіти.

Найчастіше до ЦЗ зверталися представники вікової групи від 25 до 35 років (447 ), тоді як пошуковців роботи віком до 25 років було втричі менше (124). Відповідно до проведеного опитування відвідувачів, здебільшого труднощі у сфері зайнятості у молоді виникають через відсутність практичних умінь і навичок роботи, отримання диплома за фахом, який не користується попитом у працедавців, завищені вимоги до рівня заробітної плати тощо.

Задля збалансування попиту і пропозиції робочої сили служба зайнятості організовує професійне навчання безробітних, в основному вишкіл проводиться на замовлення місцевих фірм і компаній. Такою послугою торік і упродовж дев’яти місяців цього року скористалися 135 молодих жителів району, котрі за скеруванням ЦЗ освоювали такі професії як продавець, перукар, манікюрник, електрогазозварник. Примітно, що згода на професійне навчання стала містком до працевлаштування на постійній основі для 131 колишніх слухачів курсів.

Станом на 01.11.2018 року допомогу у працевлаштуванні потребують 76 осіб з числа молоді, із них 25 осіб у минулому працювали робітниками, 47 – службовцями, а 4 – не мали професії чи спеціальної підготовки.  

Чітко усвідомлюючи, що одним із пріоритетів у житті молоді є робота та досягнення успіхів у професійній кар’єрі, посадовці Мостиської філії ЛОЦЗ вживають різних заходів з тим, аби молоді жителі краю подовгу не залишалися без трудових колективів. Для цього організовують ярмарки та міні-ярмарки вакансій, професіографічні екскурсії на виробництво, виїзні акції у найбільш багатолюдні місця, круглі столи з працедавцями, тематичні семінари тощо.

Одначе, як свідчить досвід, найшвидше свого працедавця знадять ті, хто використовує всі ймовірні засоби для працевлаштування: відвідує зустрічі з працівниками кадрових служб підприємств, у тому числі й ті, що проходять у он-лайн режимі, погоджується на запис і розташування у всемережжі відеорезюме, активно записується на співбесіди, уміє презентувати працедавцю професійні переваги, відвідує фірми та компанії, аби залишити у них свої координати для подальшого працевлаштування.

Наталія Горак, начальник відділу активної підтримки безробітних Мостиської районної філії Львівського ОЦЗ