21.02.2020 | 11:51

Такими словами розпочала проміжну зустріч команд-учасниць профорієнтаційного проєкту «ПрофіКемп-2020», організатор дійства та його ідейний натхненник Іванна Тимоцко, директор Сколівської районної філії Львівського ОЦЗ. За її словами, Сколівщина – найбільш перспективний регіон для розвитку туристичної галузі, відтак молодь уже зараз потрібно через організацію різних атракцій ознайомлювати з реаліями ринку праці, націлювати на здобуття актуальних професій та самозайнятість для зменшення у недалекому майбутньому рівня безробіття та трудової міграції.

Також на свято, що проходило у готелі-замку «Вежа Ведмежа» (с. Волосянка, Сколівський район) прибули Володимир Бега, голова Славської об’єднаної територіальної громади, Олена Урдей, начальниця місцевого відділу освіти, та Оксана Борис, заступниця директора Сколівської бібліотеки для дітей. Вони побажали учням успіхів, наснаги, сили та віри у власні можливості. Очільник ОТГ анонсував, що незабаром розпочнеться спорудження нового гірськолижного курорту. А отже для молодих і талановитих бойківчан зі знанням кількох іноземних мов появляться нові робочі місця. У хлопців і дівчат є ще час, аби підтягнути рівень англійської, щоби працювати та гідно заробляти на теренах рідної землі, а не далеко за кордоном.

Опісля вітальних слів відбулося знайомство з командами. Відповідно до жеребкування першими на сцену вийшли мешканці смт Славське «Славні горяни», котрі під звуки музики у віршованій формі розповіли, хто ким мріє стати та якими професійними якостями володіє. А учасники гурту «Maksimum kashtan» із смт Верхнє Синьовидне представили публіці цікавий презентаційний ролик із детальним описом команди. Третім був виступ юних жителів села Підгородці – групи «Мандри», капітан якої коротко, проте дуже дотепно та креативно, охарактеризувала кожного члена команди. Гучними співами та запальними танцями заряджала позитивом присутніх молодь із села Завадка, що згуртувалася у колектив «Tektonik». А скільки приємних емоцій залу подарував виступ юнаків і дівчат із Тухлі, котрі назвали себе «Vatra fire». Їхній номер був направду феєричним і незабутнім, тому й супроводжувався тривалими оплесками.

Другий етап атракції «Бойківська гостинність» передбачав крізь оповідки, легенди, а також місцеві наїдки якомога цікавіше представити публіці неповторність та унікальність того чи іншого населеного пункту. І чого тут тільки не було: ощипки (паленята іншими словами), юшка з білих грибів, ліниві та волохаті пироги зі шкварками, сало з часником, «Червень серед лютого» (сирнички з варенням), пампушки! Усього й не перелічити. Об’єктивно оцінити різні смаколики не вистачало сили, адже приємні запахи невпинно лоскотали носи, а їхній неймовірний вигляд просто зводив з розуму. Завбачливі організатори одразу після маленького гастротуру запросили присутніх скушувати приготовлені наїдки та насолодитися їхнім смаком.

Після ситного обіду учнівська молодь мала змогу взяти участь у майстер-класі. З неабияким інтересом дослухалися команди до слів Андрія Марчука, колишнього безробітного, котрий окреслив аспекти започаткування власної справи. Як зазначив, завдяки службі зайнятості він кілька літ тому відкрив кемпінг «Gotar» і тепер самостійно заробляє на життя, створюючи туристичні маршрути. А директор Сколівської ЗОШ Олександра Дмитрух з великим ентузіазмом у жартівливій формі розповіла про вихованців школи, котрі торік були удостоєні представити родзинки гірського краю на міжрайонному профорієнтаційному конкурсі у Львові. Її запальна промова вразила кожного до глибини душі, а позитивний настрій передався аудиторії. Із не меншою увагою слухали діти виступ учасниці проєкту «ПрофіКемп-2019» Роксолани Александрович та її куратора Світлани Сорокіної, котрі охоче поділилися досвідом формування інтерактивної карти та враженнями від участі у минулорічному дійстві.

І хоча друга зустріч команд добігала кінця, але ніхто не поспішав покидати святкову залу, де вирував шквал емоцій, де блиск і вогонь у очах юних бойківчан додавав завзяття, повертав у чарівний і неповторний світ дитинства. Без сумніву, кожний гурт заслуговує визнання, перемоги, одначе, як кажуть, хай пальма першості дістанеться найбільш наполегливим і креативним. Відомо лишень, що участь у проєкті допоможе кожному учаснику правильно обрати життєву путь, ще більше полюбити принади Сколівщини, не розминутися з покликанням і працювати на рідній землі.

Відділ інформаційної роботи  Львівського обласного центру зайнятості