28.03.2018 | 17:08

Після урочистого представлення колективу Львівської обласної служби зайнятості директора Василя Барилюка, в. о. голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко та колеги з Прикарпаття відвідали Львівський міський центр зайнятості.

Керівник МЦЗ Олег Рісний та його заступник Неля Возна ознайомили колег з тенденціями на локальному ринку праці, функціональними секторами і матеріальною базою ЦЗ. В. о. голови Державної служби зайнятості акцентував на необхідності посилити профорієнтаційну роботу зі школярами з тим, щоби вони виважено обирали майбутній фах. За словами спеціалістів міської служби зайнятості, саме зараз в області триває Марафон актуальних професій, у рамках якого учнівська молодь має змогу ознайомитися як у центрі зайнятості, школі, навчальних установах, так і під час професіографічних екскурсій із найбільш затребуваними на ринку праці професіями, а ще – дізнатися, де можна здобути те чи інше ремесло, безпосередньо поспілкуватися з працедавцями та виробничниками.

Не оминув увагою В. Ярошенко і безробітних, котрі завітали до центру зайнятості з метою працевлаштування. Він цікавився, як довго вони користуються послугами служби зайнятості, яку саме роботу шукають, на які зарплатні пропозиції розраховують.

У відділі взаємодії з роботодавцями та розслідування страхових випадків МЦЗ делегація ознайомилася з переліком вакансій, задекларованих фірмами і компаніями, станом розслідування страхових випадків і послугами, що надаються суб’єктам господарювання для укомплектування вільних робочих місць.

Зіновій Вантух, директор Львівського центру профтехосвіти Державної служби зайнятості, показав обладнані під навчальний процес приміщення, а також поділився думками щодо подальшої роботи очолюваної ним установи, що займається професійним вишколом безробітних.

Завітали колеги і до аудиторії, де майбутні підприємці з числа безробітних опановували основи започаткування власної справи.

– Вчити азів ведення бізнесу – потрібна справа, – наголосив Валерій Ярошенко. – Адже завтра вчорашні безробітні будуть не тільки трудитися на себе, але й створювати нові робочі місця. Та й кошти Фонду таким чином використовуються не на пасивні заходи, а працюють на перспективу, на поліпшення ситуації на ринку праці.

Ознайомившись з напрямами організації професійного навчання на замовлення підприємств, керівник Державної служби зайнятості зазначив: «Ми повинні слухати і чути роботодавця, знати, кого він потребує, не тільки оперативно готувати для нього кадри, але й аналізувати ефективність наданих послуг з профнавчання, тобто відслідковувати подальшу долю безробітних, котрі здобули новий фах, з’ясовувати, як їм працюється і чи добросовісний роботодавець».

Олег Юзич, провідний фахівець із зв'язків з громадськістю та пресою відділу інформаційної роботи Львівський обласний центр зайнятості