09.12.2020 | 10:50

Про колишнього учасника АТО, а нині успішного «полуничного барона», власника фермерського господарства «ФайнаBerry» Миколу Стецьківа не чув хіба глухий чи лінивий. Про нього написано сотні статей, знято десятки теле- та радіопередач, записано стільки ж інтерв’ю. Він – гордість не лише Львівського МЦЗ, але й усієї обласної служби зайнятості.

Для тих, хто все ж призабув історію нашого героя, стисло її нагадаємо. У недалекому 2015 році М. Стецьків повернувся зі Сходу, де у рамках антитерористичної операції боронив кордони рідної землі. Самотужки знайти роботу не вдалося, тому чоловік звернувся по допомогу до фахівців міського центру зайнятості. Уважно вислухавши автовця, спеціалісти держустанови запропонували йому не просто соціальні виплати, а переконали започаткувати власну справу шляхом отримання одноразової допомоги з безробіття. Опісля виповнення бізнес-плану та блискучого його захисту, на рахунок п. Миколи надійшло 28 тисяч гривень. Це і був його стартовий капітал. На жаль, цих коштів було замало, тому наш герой продовжував шукати інвесторів.

Ідея вирощувати ягоди прийшла до них з дружиною Іванною раптово. Саме тоді вони отримали ділянку землі від держави, а трошки раніше розводили полуницю на сотці родичів. Згодом виявилося, що ділянка у Пустомитівському районі ідеально пасує саме для ягідництва.

Восени посадили 2000 саджанців, навесні 2016 року з’ясувалося, що їх залишилося лишень 800. Щось заглушив пирій, дещо замерзло, частину поцупили… Та фермер не опустив руки і наступного року знову взявся за вирощування солодкої ягоди. Тепер результати були значно кращі: з’явилися бізнес-партнери, постійні клієнти та кілька договорів про співпрацю. До слова, продукцією ФГ «ФайнаBerry» можна поласувати не лише на полі (Микола запрошує усіх охочих приїхати і власноруч зібрати кілька кілограмів свіжої полуниці), але й у кафе «Missis Hudson», кондитерській «Фраєрка», Львівській майстерні шоколаду та у готелі «BankHotel».

Нині володіння М. Стецьківа складаються з 4 га, на яких зростає та дозріває червонобока полуниця, а на 0,4 га розкинулося ароматне поле блакитно-фіолетової лаванди, яке покликане стати на теренах Львівщини чи не найкращою живою фотозоною.

– 2020 рік був доволі непростим, – розповідає пан Микола. – Дещо довелося змінити, щось переосмислити. На жаль, врожай видався майже вдвічі меншим через погодні умови, не вдалося скористатися обіцяною урядом кредитною програмою «5-7-9%» та ми впевнено рухаємося вперед і знаємо, що все буде добре.

У планах підприємця – розвивати агротуризм, збільшувати посівні площі, бути й надалі соціально активним, взірцем дбайливого господаря для чотирьох синів і донечки, адже батьківські обов’язки для молодого підприємця – понад усе інше.

– Напередодні 30-річчя служби зайнятості, хочу побажати її працівникам стабільного заробітку, кар’єрного росту, побільше цікавих проєктів, ефективних програм, цікавих стартапів, – урочисто резюмував «полуничний барон». – Для мене ви назавжди залишитеся установою, яка змінила мій світогляд!

Тепер Микола Стецьків – не просто колишній безробітний, а соціальний партнер служби зайнятості, котрий охоче відгукується на пропозиції долучитися до тематичних заходів, розповісти свою історію успіху, переконати мешканців Львівщини і не тільки, що завдяки службі зайнятості можна вдало стартувати у бізнес і розвивати власну справу.

Відділ інформаційної роботи Львівського обласного центру зайнятості