17.04.2024 | 17:59

Учора, 16 квітня, відбулося засідання Координаційного центру при Львівській обласній військовій адміністрації. Йшлося про працевлаштування ВПО. За участі представників міжнародних організацій, бізнесу та державних структур, зокрема, департаменту економічної політики Львівської ОВА, департаменту соціального захисту населення Львівської ОВА, Львівського обласного центру зайнятості, обговорили шляхи посилення та допомоги людям у пошуку роботи.

Василь Барилюк, директор Львівського обласного центру зайнятості, наголосив на тому, що на Львівщині є 20 000 актуальних вакансій.

«Засідання Координаційного центру з питань працевлаштування ВПО відбулося із розумінням, що це один із найважливіших аспектів інтеграції. Окрім вже існуючих вакансій, ми також обговорили можливості перенавчання та адаптації пропозицій міжнародних партнерів під запити бізнесу, щоб максимально використовувати потенціал та здібності ВПО і забезпечити їм гідне проживання», – наголосила голова Координаційного центру підтримки цивільного населення Львівщини Галина Бордун. 

Також є можливість отримати ваучер на навчання зі 124 спеціальностей. В свою чергу працедавці можуть отримати виплати за працевлаштованих ВПО. 

На засіданні представили свою діяльність різноманітні організації та установи, які активно працюють у сферах соціального захисту, підтримки вразливих категорій населення та проблем міграції. Серед учасників: Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН / UNHCR), БФ «Рокада», МФОЗНС «Регіон Карпат» NEEKA, ГО «Право на Захист», Мальтійська служба допомоги, Норвезька рада у справах біженців NRC, «Людина в біді», Громадська організація «КримSOS», ЗРЦ Назарет, Triange Generation Humanitaire, БО «100 відсотків життя. Львів», ЯМаріуполь Львів, БФ «Єзуїтська служба біженців», Громадська організація «Друзі спільноти святого Егідія», Благодійний фонд «Карітас Самбірсько-Дрогобицької Єпархії». Серед представників бізнесу: ТОВ «Сварга», мережа «Центр медичної 3D діагностики», Львівський кластер моди та дизайну.

Важливі висновки з засідання, які визначать наступні кроки у спільній роботі:

  • Скоординованість учасників процесу. Важливо встановити ефективну координацію між усіма сторонами, яких залучають до процесу працевлаштування населення: центрами зайнятості, партнерами від міжнародних організацій, громадськими організаціями, благодійними фондами та підприємствами. Фокус – на затребуваних спеціальностях та вакансіях.
  • Оптимізація тривалості навчання для перекваліфікації дорослого населення в ПТНЗ. Важливо залучати ресурси бізнесу для швидкої та ефективної переосвіти на власних базах практик.
  • Психологічна підтримка для вразливих груп населення. Попри важливість психологічної та психосоціальної підтримки, термін такої підтримки має бути визначеним і обмеженим, щоб сприяти самостійності та самореалізації.
  • Роль ГО, БФ та міжнародних партнерів у системі зайнятості. Організації громадянського суспільства та міжнародні партнери можуть відігравати ключову роль у підсиленні роботи центрів зайнятості, створюючи додаткові можливості для працевлаштування, беручи на себе роль координації та інформування про можливості.
  • Фокус на майбутнє. Важливо надавати підтримку та стимулювати планування майбутнього серед зайнятих людей, оскільки це сприяє їхній соціальній та економічній стабільності.
  • Статус і повага до людини, яка платить податки, працевлаштована або є підприємцем, потребує медійного підсилення на державному рівні.

«Наша мета  створити сприятливі умови для інтеграції та забезпечити кожну людину можливістю розвиватися та працювати на благо суспільства. Давайте разом рухатися уперед та допомагати тим, хто потребує нашої підтримки», – додала Галина Бордун.

Зареєструватись на всі послуги або стати партнером центру можна за посиланням

Гаряча лінія Львівської області: 1684.

За матеріалами Львівської ОВА