08.05.2018 | 10:04

Під керівництвом першого заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислава Замлинського відбулася виробнича нарада за участю начальників місцевих управлінь соціального захисту населення, директорів Львівського обласного та базових центрів зайнятості, під час якої дався стан справ щодо реалізації пілотного проекту «Рука допомоги».

Нагадаємо, що експеримент започаткований Міністерством соціальної політики України за сприяння Світового банку і покликаний вивести зі стану бідності членів малозабезпечених родин і вимушених переселенців шляхом працевлаштування, охоплення тимчасовою зайнятістю або надання безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі на закупівлю обладнання для відкриття бізнесу. Відповідно до внесених до законодавства змін цього року у пілоті можуть брати участь суб’єкти господарської діяльності, котрі працевлаштують на нові робочі місця за скеруванням центру зайнятості не менш як двох внутрішньо переміщених осіб, малозабезпечених або учасників АТО.

Про ситуацію щодо залучення жителів області до експерименту після попередньої наради, що проходила 29 березня п. р., доповіла директор департаменту соціального захисту населення ЛОДА Наталія Кузяк. Вона окреслила стан виконання кожного пункту протокольного доручення, називаючи райони, які відповідно до поданої інформації не доклали максимум зусиль, щоб охопити інформаційно-роз’яснювальною роботою потенційних учасників програми. Відтак запрошені до слова начальники міських чи районних управлінь соціального захисту населення мали змогу аргументувати, чому те чи інше завдання виконане не в повному обсязі, а також пояснити, які заходи вживаються та які бар’єри доводиться долати, аби заохотити місцевих жителів до участі у пілотній програмі.

Як зазначили промовці, чимало малозабезпечених, котрі отримують соціальну державну допомогу та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, сповідують утриманські настрої, ухиляються від працевлаштування або трудяться у тіньовому секторі економіки.

– До домівок таких осіб слід скеровувати представників засобів масової інформації, кореспондентів газет чи знімальні групи телебачення, щоби подібні негативні явища оприлюднювати. Громадськість повинна знати і боротися з такими фактами. Якщо особа свідомо не хоче працювати і сплачувати податки, вона втрачає право на пільги, її треба позбавляти соціальних виплат, – наголосив Р. Замлинський.

Він погодився з думкою, що до складу міських чи районних комісій, які колегіально призначають соціальну допомогу малозабезпеченим, слід ввести посадовців місцевих центрів зайнятості, аби ті пропонували претендентам на державну виплату прийнятні варіанти роботи, враховуючи професію, освіту, стаж, або скеровували на навчання з подальшим гарантованим працевлаштуванням.

– Щоби залучити до проекту суб’єктів господарської діяльності, з ними потрібно як мінімум зустрітися три рази, – акцентував Р. Замлинський. – Тільки тоді представник бізнесу зважить всі «за» і «проти» пілоту, зрозуміє його переваги.

Він закликав посадовців соціальних служб постійно працювати над оновленням списків потенційних учасників програми «Рука допомоги», актуалізовувати їх, а також здійснювати соціальний супровід підприємців-початківців, котрі завдяки експерименту стартували у бізнес.

Ольга Нагірняк, начальник відділу інформаційної роботи Львівського обласного центру зайнятості