07.05.2021 | 10:59

Унікально, сучасно, а головне – актуально. Так кількома словами можна охарактеризувати новий напрям роботи служби зайнятості – рекрутинг. Фахівець, котрий виконує функції рекрутера, працює не лише з працедавцями та шукачами роботи, що звертаються до служби зайнятості, а й з усіма, хто пропонує чи шукає роботу. Тобто використовує базу даних різних джерел, зокрема, сайти з пошуку роботи, соціальні мережі, оголошення в газетах та ін.

Щоденно він моніторить перелік шукачів роботи і охочих її надати, аналізує шляхи укомплектування вакансій, спільно з працедавцем формує «портрет кандидата». Потім ретельно займається добором персоналу: вивчає резюме безробітних, спілкується з кандидатами, за потреби пропонує їм пройти відповідні тести. За результатами проведеної роботи домовляється про зустріч працедавця з особами, котрі найбільше відповідають обумовленим вимогам.

Його увага постійно зосереджена на пошуку варіантів високооплачуваних місць праці для безробітних з числа кваліфікованих фахівців. Для цього рекрутер підтримує контакти як з фірмами і компаніями, так і шукачами роботи здебільшого в телефонному режимі. Його завдання – з’ясувати бажання непрацюючої особи та запропонувати їй оптимальні пропозиції працевлаштування. За попередньою згодою особи рекрутер зберігає її контактні дані та ключову інформацію щодо бажаної роботи, а у разі появи відповідних варіантів ознайомлює з ними безробітного. Окрім того, фахівець з рекрутингу складає тексти оголошень про вільні місця праці, розміщує цю інформацію на різних сайтах для спрощення процесу укомплектування вакансій.

А ще на профілі у соціальній мережі «Фейсбук» з подання рекрутера публікуються оголошення про потребу фірм і компаній у персоналі. Одне слова, весь комплекс соціальних послуг такого спеціаліста спрямований на пошук роботи для тимчасово непрацюючих краян та укомплектування вільних робочих місць і вакантних посад.

Ольга Ткачів, завідувачка сектору рекрутингу Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості