31.05.2016 | 09:52

Вчора, 30 травня, на Львівщину з діловим візитом прибула моніторингова група Державної служби зайнятості (Центрального апарату) на чолі з заступником Голови ДСЗ Наталією Зінкевич. Першого дня колеги зі столиці відвідали Львівський Будинок праці, де ознайомилися з результатами впровадження Регламенту роботи щодо задоволення потреб тимчасово непрацюючих краян і працедавців. Особлива увага була зосереджена на функціях адміністраторів залу. Як зазначила Наталя Іванівна, це – перший працівник, котрий повинен змінити точку зору відвідувачів про завдання ЦЗ, націлити клієнтів на активний пошук роботи, переконати їх, що центр зайнятості – не виплатна каса, а установа, що займається працевлаштуванням і дає шанс кожному повернутися до трудової діяльності.

Під час спілкування як з клієнтами, так і посадовцями ЦЗ йшлося про усунення утриманських настроїв у безробітних, окреслювалися проблеми, які виникають у процесі забезпечення місцем праці учасників антитерористичної операції, наголошувалося, що кожний посадовець ЦЗ повинен працювати на досягнення кінцевого результату – працевлаштування безробітних та укомплектування вакансій. Для цього треба вміло застосовувати психологічні прийоми, не нав’язливо з допомогою певних месиджів переконувати відвідувачів, що за нинішніх умов будь-яку пропозицію роботи слід розцінювати як прийнятну.

У відділі взаємодії з роботодавцями МЦЗ колеги з Центрального апарату обговорили шляхи та методи співпраці з суб’єктами господарювання, аспекти організації професійного навчання безробітних, у тому числі у Львівському ЦПТО, розслідування страхових випадків, навантаження на спеціалістів різних підрозділів та ін. З-посеред інших порушувалося питання ефективності роботи персоналу, підвищення репутації ЦЗ, формування корпоративної культури, доцільність проведення перехресного навчання з тим, щоби кожний посадовець став універсальним спеціалістом і у будь-який час зумів надати населенню якісні соціальні послуги.

У ході невимушеного діалогу працівники МЦЗ відверто ділилися труднощами, окреслювали складні ситуації, висловлювали свої думки та пропозиції. Вони неодноразово наголошували, що назріла гостра потреба внести зміни до чинного законодавства у сфері зайнятості, прописавши у ньому більш жорсткі умови для отримання матеріального забезпечення у разі безробіття.

– Місія моніторингової групи – побачити глобальні проблеми того чи іншого центру зайнятості та допомогти колективу їх розв’язати, – акцентувала Наталія Іванівна. – Не тільки інформаційний ресурс, але й усі зусилля посадовців мають бути спрямовані на

наданні якісних посередницьких послуг. Фірми і компанії повинні знати, що не кадрові агенції, а центр зайнятості допоможе знайти потрібний персонал. На підприємство безробітні повинні йти зі скеруванням ЦЗ, рекомендаційним листом, резюме, і головне – змотивовані до продуктивної праці.

Після Львівського міського центру зайнятості моніторингова група відвідала підприємство з іноземними інвестиціями ТОВ «Фуджікура Аутоматів Україна Львів». Як повідомила представник компанії Оксана Лашманова, завод спеціалізується на виробництві електричного обладнання для автомобілів провідних зарубіжних фірм. Взаємодія зі службою зайнятості розпочалася з часу заснування фірми. Завдяки сприянню ЦЗ із минулорічного серпня до сьогодні місцем праці тут забезпечено понад 440 жителів Львівщини. Керівництво компанії подбало про довіз працівників на роботу і в зворотному напрямі, діє система бонусів за якісну та продуктивну роботу, найманий персонал на пільгових умовах забезпечується комплексними обідами, у вихідні дні організовуються екскурсії древнім Львовом, свята для діток за участю аніматорів, різні змагання та цікаві дійства.

Колеги з Києва з неабиякою цікавістю слухали розповідь пані Оксани, оглядали просторе виробниче приміщення, робочі місця кабельників електричного обладнання та тестувальників готової продукції, цікавилися тим, як на підприємстві організований професійний вишкіл персоналу, чи передбачена можливість кар’єрного росту, який мінімальний розмір заробітної плати тощо.