11.06.2021 | 14:51

Така думка неодноразово звучала сьогодні у Народному домі Дрогобича, де проходив семінар-тренінг «Економічне зростання територіальних громад Львівщини через розвиток аграрного бізнесу». Жителі Франкового краю, що прибули на захід, мали змогу поспілкуватися з представниками департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, директором Львівського ОЦЗ Василем Барилюком, керівництвом Львівського центру професійно-технічної освіти ДСЗ, дорадчих служб, лідерами громад, підприємцями та іншими особами, котрі зацікавлені у розгортанні в регіоні фермерського руху та малого підприємництва.

Як зазначили промовці, сьогодні говорити про актуальність розвитку села недостатньо, треба активно діяти. Тому представники ЛОДА детально окреслили програми фінансові підтримки агропромислового виробництва, механізм створення сімейних фермерських господарств і сільськогосподарських кооперативів. Із цікавістю присутні слухали інформацію про зміни, які очікуються у зв’язку із впровадженням земельної реформи, мета якої – упорядкувати ринок землі, зробивши відносини у сфері землеустрою зрозумілими, прозорими, й таким чином дати імпульс розвитку аграрного сектору економіки.

Про потенціал у сфері зайнятості в області загалом і на Дрогобиччині зокрема повів мову директор Львівського ОЦЗ Василь Барилюк. «На жаль, у багатьох склалася хибна думка, що служба зайнятості – це «виплатна каса», – зазначив керівник ОЦЗ. – Хочу акцентувати, що наше головне завдання – якнайшвидше допомогти безробітному працевлаштуватися. Для цього існує багато інструментів: найпотужніша база вакансій, активні програми зайнятості, організація громадських та інших робіт тимчасового характеру, підтримка підприємницьких ініціатив шляхом одноразової виплати допомоги з безробіття для започаткування власної справи, професійне навчання, видача ваучерів на підвищення кваліфікації зайнятому населенню тощо. Ми робимо все можливе, щоби наші клієнти мали роботу, а працедавці – потрібних працівників».

Користуючись нагодою, Василь Несторович анонсував Порядок надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпечених сімей. За його словами, це – ще один, причому дуже важливий ресурс, який допоможе вирішити безробітним питання зайнятості. Порядок розроблений за наслідками успішно реалізованого пілотного проєкту «Рука допомоги». Відповідно до нього довготривалі безробітні та члени малозабезпечених сімей, котрі вирішили зайнятися бізнесом, у тому числі й фермерством, мають змогу отримати від держави поворотну фінансову допомогу для закупівлі необхідних матеріалів та обладнання для відкриття власної справи. Нова програма, яка вступить у дію з січня 2022 року, допоможе отримувачам державної допомоги вийти зі стану бідності й повернутися до активного соціального життя, а держава замість постійних соціальних виплат отримає податки від «новоспечених» підприємців.

Запрошені до слова спікери неодноразово зазначали, що організовані тренінги-семінари, що вже відбулися у Львові, Самборі, Стрию, Червонограді, Яворові, Дрогобичі, пролили світло на багато запитань, які виникають у жителів громад, заохотили їх до роботи на землі. Такі предметні діалоги позитивно вплинуть на життєдіяльність громад, позаяк нині потрібно не тільки зберегти українське село, а й відродити його.

Відділ організації професійного навчання Львівського ОЦЗ