Захід став потужним майданчиком для обміну цікавими ідеями, думками та позитивним досвідом представників органів влади,
служби зайнятості, працедавців, громадських активістів, бізнесу та ветеранської спільноти.
Як було наголошено, проєкт «SkillForge for Veterans» реалізовується у пʼятьох областях – Івано-Франківській, Тернопільській, Львівській, Закарпатській та Чернівецькій – і покликаний підтримати учасників бойових дій після повернення з війни шляхом професійного навчання, перекваліфікації, працевлаштування або розвитку підприємницького потенціалу.
Учасники стаді-туру мали можливість поспілкуватися з учасниками бойових дій – бізнесменами, котрі взявши участь у програмі «Власна справа», отримали ветеранський грант та успішно займаються підприємницькою діяльністю, з перших уст почути розповіді про їхнє самостійне господарювання та переваги праці на себе.
Захід розпочався з виставки товарів ветеранського бізнесу, під час якої захисники та їхні дружини презентували свої вироби та продукти й таким чином на власних прикладах ілюстрували успішну «ротацію» у бізнесову сферу після повернення з поля бою. Експозиція рясніла вишиваними сорочками Ігоря Лучківа та Світлани Норички, постільною білизною Олександри Журавель-Стріжик, крафтовими сирами Оксани Сукмановської (педагогічна ферма «Щедрий діл»), молочною продукцією Яни Стефанів, бастурмою, кабаносами та фруктовою пластилою Олесі Гнідець.
Не менш цікавою була ознайомча екскурсія навчальними аудиторіями та виробничими майстернями Львівського центру професійно-технічної освіти, під час якої відвідувачі оглянули сучасну матеріально-технічну базу навчального закладу, ознайомилися з освітніми програмами, побачили, які умови створені для слухачів, котрі хочуть освоїти новий фах і будувати кар’єру у новій професійній сфері. «Навчання для ветеранів і ветеранок у центрах професійно-технічної освіти служби зайнятості – безоплатне. У нас вони можуть здобути одну з 17 актуальних в регіоні професій або пройти короткотермінові навчальні курси за 46 програмами», – повідомила директорка Львівського ЦПТО Зоряна Плахотнюк.
Без сумніву, ключовою частиною стаді-туру стала дискусійна панель «Успішна реінтеграція: досвід ветеранів та громад», яка проходила у гібридному форматі з онлайн-трансляцією. Як зазначив керівник апарату Львівської обласної військової адміністрації Тарас Грень, суспільство не повинне сприймати ветеранів як пільговиків, а зрозуміти, що це ті люди, які змінюють наше суспільство, рухають його вперед.
Директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк зосередив увагу присутніх на грантових програмах, які спрямовані на підтримку бізнесу. Він зазначив, що вже майже 190 учасників бойових дій або їхніх дружин скористалися цим проєктом та інвестували у власну справу понад 90 млн грн. За його словами, Львівщина на тлі інших областей України займає лідерські позиції за кількістю переможців урядової ініціативи «Власна справа».
Під час панелі представниця ДСЗУ Лілія Грабовська презентувала цікаві для ветеранів проєкти. Йшлося про видачу грантів на бізнес, професійне навчання за ваучерами, вишкіл за експериментальним проєктом, у рамках якого захисники та захисниці можуть пройти безоплатне навчання в одному із восьми центрів профтехосвіти Державної служби зайнятості. Також був окреслений алгоритм компенсаційної програми, що діє для працедавців, які створюють робочі місця для людей з інвалідністю та облаштовують для них робочі місця. Не менш важливий супровід, який надає служба зайнятості учасникам бойових дій: від першого візиту – до моменту повернення до трудових буднів.
Під час заходу прозвучали надихаючі виступи ветеранів, котрі щиро ділилися своїми досягненнями завдяки грантовим програмам або навчанню у ЦПТО. А представники громадських організацій, делегати з Закарпаття, лідери територіальних громад розповідали про свої практики взаємодії з ветеранською спільнотою та озвучували власну точку зору щодо усунення бар’єрів, які трапляються на шляху повернення захисників до цивільного життя.
Стаді-візит до Львівського ЦПТО вкотре засвідчив, що учасникам бойових дій служба зайнятості пропонує чимало можливостей. Однак останнє слово – за ними, а органи влади, служба зайнятості, громадські активісти завжди готові подати руку підтримки тим, хто прагне до якісних змін у своєму житті, мріє вчитися, працювати, самовдосконалюватися або будувати карʼєру у бізнесі.
Більше світли про перебіг стаді-туру можна переглянути на профілі Львівського обласного центру зайнятості у соціальній мережв "Фейсбук" . Відео з події - тут.