20.09.2021 | 18:09

Сьогодні, 20 вересня, на Львівщину з діловим візитом прибула делегація з Запоріжжя на чолі з директором Запорізького обласного центру зайнятості Іриною Дуднік. Спершу директорський корпус оглянув приміщення Львівського Будинку праці. Екскурсію функціональними секторами провів  очільник Львівського міського центру зайнятості Олег Рісний. Окреслюючи функції профільних відділів, він детально зупинявся на запроваджених інноваціях та їхній ефективності. Особлива увага у колег із Запоріжжя була зосереджена на взаємодії посадовців ЛМЦЗ з фірмами і компаніями з питань пошуку вакансій та шляхів їх укомплектування, а також алгоритмі надання послуг з рекрутингу.

«Ринок праці, виклики сьогодення та перспективи» – таку тему обговорювали колеги під час засідання круглого столу. З вітальним словом до присутніх звернувся Юрій Раделицький, голова постійної комісії з питань діяльності агропромислового комплексу, підприємництва та інвестицій, професор кафедри обліку та аудиту Львівського національного університету ім. І. Франка, доктор економічних наук. Він повів мову про вплив на ринок праці регіональних програм, що фінансуються за рахунок коштів обласного бюджету і націлені на підтримку підприємницьких ініціатив. Директор департаменту економічної політики ЛОДА Степан Куйбіда окреслив інвестиційний клімат регіону та його значення для створення в області нових робочих місць і послаблення напруги на ринку праці.Їхню думку продовжив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. Стисло змалювавши ситуацію на ринку праці у постковідний період, посилюючи промову цифрами, графіками та діаграмами, він акцентував: «Наша служба – не виплатна каса, тому всі наші дії та зусилля спрямовані на повернення клієнтів до  продуктивної праці». В. Барилюк також зосередив увагу слухацької аудиторії на заходах, які вживаються для зменшення рівня безробіття. Йшлося про організацію ярмарків вакансій, під час яких фахівці служби відразу пропонують  клієнтам варіанти працевлаштування, а в разі відмови від пропозицій прийнятної роботи – застосовують заходи впливу у вигляді скорочення виплати допомоги з безробіття. Більш детально спікер зупинився на пілотній програмі «Рука допомоги». Називаючи приклади успішного започаткування власної справи особами з числа членів малозабезпечених родин, Василь Несторович зазначив, що з нового року буде реалізовуватися аналогічна програма, і це – чудовий інструмент для того, аби ті, хто отримує допомогу від держави, самостійно заробляли на життя, а дрібний бізнес виходив з тіні й сплачував податки. До слова, на Львівщині 145 осіб скористалися безвідсотковою фінансовою допомогою, що надавалася на поворотній основі для закупівлі обладнання, і вже 97% коштів повернуто до державної казни.

 Виступ керівника НДЦ «ДЕМОС» НУ «Львівська політехніка», професора Уляни Садової та її колеги Ольги Гринкевич, професора кафедри статистики Львівського національного університету ім. І. Франка, базувався на  наукових дослідженнях, які були проведені задля вивчення аспектів  підготовки кадрового потенціалу вищими і професійно-технічними закладами освіти та відповідності вишколених спеціалістів потребам місцевої економіки.

В обговоренні чинників, які позначаються на ринок праці та перспективи його розвитку, взяли участь також соціальні партнери Львівського ОЦЗ, зокрема начальник Головного управління Пенсійного фонду у Львівській області Галина Недзельська, начальник Головного управління Держпраці у Львівській області Ольга Вільхова, керівник Головного управління статистики у Львівській області Світлана Зимовіна та виконавчий директор Львівського обласного об‘єднання організацій роботодавців Михайло Яворський.

Зосереджено присутні слухали й виступ директора Львівського ЦПТО ДСЗ Зіновія Вантуха, котрий презентував освітні послуги центру. За його словами, навчальна установа готує кадри за 16 професіями і організовує підвищення кваліфікації дорослого населення за 78 напрямами. Особливу увагу він зосередив на дуальній формі професійного навчання. А про те, як вона працює на практиці, розказала присутнім начальник відділу кадрів ЛКП «Львівелектротранс» Тетяна Зелик. Саме для цього підприємства у ЦПТО проводиться навчання водіїв трамваїв. Причому теоретичний матеріал слухачі опановують в аудиторіях, а практичні навички водіння електричного транспорту здобувають на виробничій базі трамвайного депо під пильним оком наставників.

Незважаючи на традиційно дощову львівську погоду, візит делегації із Запоріжжя до холдингу емоцій «!FEST» був теплим та приємним. Як зазначив піар-директор холдингу Тарас Маселко, компанія забезпечує у Львові місцем праці понад 2000 працівників, займаючись і ресторанним бізнесом, і  виготовленням пива, і шиттям одягу, і випіканням хліба, і вирощуванням зелені, і організацією фестивалів, і будівництвом житла. Водночас  засновки  холдингу дбають про майбутнє, адже з їхньої ініціативи у Львові діють дві приватні школи для діточок. «Наша мета – творити унікальний простір позитивних емоцій та вражень, робити  себе, місто, країну та світ кращими», – акцентував п. Тарас.

Директор Запорізького ОЦЗ Ірина Дуднік, ділячись враженнями від першого дня перебування у Львові, зазначила, що вже почерпнула чимало цікавого, корисного, пізнавального. Особливо їй вразила велика кількість квітів у міському центрі зайнятості, не залишили її байдужою й профорієнтаційний проєкт «Родинне дерево» та організація ярмарків вакансій із застосуванням заходів впливу до безробітних. «У нас схожі ринки праці, схожі проблеми, але кожний вирішує їх по-своєму. Цікаво спілкуватися з львівськими колегами й переймати їхній досвід роботи. Вже є думки, що з почутого започаткувати в нашій області», – резюмувала Ірина Олександрівна.

Більше світлин з події за посиланням  https://bit.ly/39osZYC

 

 

 Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи