09.09.2021 | 12:01

У Львівському Будинку праці відбулася нарада, під час якої були підбиті підсумки роботи обласної служби зайнятості у січні-серпні поточного року та визначені пріоритети на найближчий час.

Присутні – керівники базових центрів зайнятості та філій ЛОЦЗ, а також начальники відділів обласного центру зайнятості – зосереджено слухали виступ директора ЛОЦЗ В. Барилюка та занотовували основні тези його доповіді.

За допомогою таблиць, діаграм і графіків Василь Несторович стисло окреслив ситуацію у сфері зайнятості області, зазначивши, що поволі ринок праці відновлюється: зростає база вакансій та зменшується число безробітних. Порівнюючи показники Львівщини на тлі досягнень інших регіонів, очільник ЛОЦЗ детально охарактеризував результати восьмимісячної діяльності за всіма напрямами роботи. Йшлося про участь спеціалістів ОСЗ в інформаційній кампанії з питань легалізації зайнятості, взаємодію з підприємствами, установами та організаціями з метою збору вільних робочих місць і вакантних посад, використання всіх ресурсів задля забезпечення клієнтів місцем праці. Окремо аналізувалися такі показники як тривалість пошуку роботи, укомплектування вакансій, скерування безробітних на професійне навчання, у тому числі до Львівського центру професійно-технічної освіти ДСЗ та ін.

– Ми постійно удосконалюємо оціночні механізми нашої роботи, одначе ключовий показник – працевлаштування безробітних – залишається незмінним, – наголосив директор ЛОЦЗ. – Це – наше основне завдання і на нього повинні бути спрямовані зусилля не тільки кар’єрних радників, а спеціалістів всіх відділів, особливо взаємодії з працедавцями та секторів з рекрутингу.

Доповідь В. Барилюка доповнила його заступник Оксана Іванчук. За її словами, основний виклик сьогодення – адресність та якість посередницьких послуг. Вона закликала директорів щоденно аналізувати роботу кожного члена колективу, застосовувати диференційований підхід під час преміювання, звернути увагу на формування індивідуальних планів працевлаштування, якісне надання працедавцям послуг з профвідбору кандидатів на вільні робочі місця, співпрацю з об’єднаними територіальними громадами.

– Ми ще маємо резерви для поліпшення роботи, і їх потрібно терміново використовувати, – зазначила Оксана Спепанівна.

Довідково. Упродовж січня-серпня п. р. послугами обласної служби зайнятості скористалися 58,3 тис. безробітних, працевлаштовано 19,7 тис. осіб, у тому числі 13,8 тис. безробітних. Професійним навчанням, перенавчанням та підвищенням кваліфікації охоплено 3,4 тис. осіб. Станом на 01.09.2021 року роботу за сприяння служби зайнятості шукали 17,9 тис. безробітних, для котрих у базі вакансій налічувалося 5,8 тис. пропозицій роботи. У середньому на одне вільне місце праці в області претендували 3 безробітних (на початку січня ц. р. було 8).

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ЛОЦЗ