26.03.2018 | 11:29

Серйозний, вдумливий, маломовний, рішучий, він з тих, хто попередньо декілька разів прорахує кожний крок, аби тільки не помилитися. Так кількома ремарками можна охарактеризувати Олександра Шульгу з Мостиського району, що на Львівщині. Краще слів про його вдачу говорять руки: великі, натруджені, мозолисті, яким під силу будь-які фізичні навантаження.

– Навіть тепер, коли ще земля не прокинулася від зимової сплячки, маю над чим працювати – готую орендовані ділянки до весни: викорчовую чагарники, торішні зарослі, вивожу зрізаний непотріб, щоб, як тільки блисне сонце, переорати ріллю та засіяти її соєю, – розповідає Олександр.

Ще рік тому він і гадки не мав, що так круто повернеться його життя. Свого часу отримав вищу освіту і кваліфікацію інженера-землевпорядника, за фахом працював понад 8 років, потім якийсь час їздив на заробітки до Польщі. А повернувшись, шукав роботу за сприяння фахівців Мостиського РЦЗ. На одному із семінарів дізнався про проект «Рука допомоги», що реалізовується у Полтавській, Львівський та Харківській областях. Ідея отримати в якості безвідсоткової позики на поворотній основі фінансову підтримку у сумі 64 тисячі гривень на закупівлю обладнання та матеріалів для започаткування власної справи видалася не просто привабливою, а як шанс, що сам летить у руки, тільки підставляй долоні.

Було б неправдою казати, що Олександр не задумувався самостійно господарювати. У нього і діди-прадіди були хліборобами, і виріс на землі, і трудовий шлях з нею пов’язав. У попередні роки навіть займався рослинництвом, але це швидше нагадувало експеримент. Хоча вже тоді зрозумів, що власний бізнес – справа вигідна та прибуткова. Розгорнути ширшу діяльність вагався, боявся ризику, та й відповідних коштів, ніде правди діти, не було. А після семінару думки мимоволі виструнчилися у логічний рядок. Тоді твердо вирішив: буду обробляти чорнозем, садити сою. Чому сою? Ця рослина не виснажує, а тільки збагачує ґрунт, вирізняється високою врожайністю, не потребує великих затрат, добре росте на будь-яких землях, окрім піщаних, та й закупники з Одеси восени їздять селами та скуповують урожай, до того ж у Мостиськах планують відкрити завод із переробки сої на 400 нових робочих місць. Тоді взагалі проблем з реалізацією продукції не буде.

А далі все закрутилося як на плівці кінематографа: з допомогою спеціалістів ЦЗ написав бізнес-план, виклав на папері підприємницькі наміри, перспективи розвитку, обумовив видатки і прибутки від сільськогосподарської діяльності. На засіданні в департаменті соціального захисту населення Львівської ОДА перед членами комісії захистив свій доробок, а тоді отримав кошти, за які придбав насіння сої сорту «Венус», нітрофоску та гліфовіт для підживлення ґрунту.

Як зазначив пан Олександр, для обробітку землі він використовуватиме власний трактор, а восени орендуватиме у місцевих фермерів не тільки техніку, а й склад для готової продукції. Плани у нього – доволі амбітні: цього року має намір засіяти зернобобовою культурою понад 50 га землі, а згодом площу посіву збільшити до 100 га і вирощувати не тільки сою, а й пшеницю.

Завзяття та рішучість, які притаманні Олександру, вселяють надію, що плани молодого підприємця обов’язково збудуться, і на Мостищині невдовзі на ще одного серйозного сільгоспвиробника стане більше.

Ольга Нагірняк, начальник відділу інформаційної роботи Львівського обласного центру зайнятості