06.07.2022 | 13:19

Наймаючи на роботу персонал, працедавець може використовувати абсолютно різні форми співбесіди. Вони залежать і від реалій сьогодення, і від завдань, які ставить фірма, і навіть від винахідливості та прогресивності особи, котра займається добором кадрів.

У наш час зростає популярність онлайн-співбесіди, яку можна організувати та провести, не виходячи з дому. Таким чином і працедавець, і пошуковець роботи мають шанс обговорити низку різних питань у зручний для кожного час, не зустрічаючись безпосередньо в офісі. Це – «жива розмова», під час якої зацікавлені сторони можуть не тільки познайомитися, а й зрозуміти, наскільки вони влаштовують або не підходять один одному.

Цей спосіб перемовин дозволяє істотно скоротити видатки і час працедавця, особливо, якщо персонал необхідно дібрати в іншому місті чи регіоні. Те ж можна сказати і про потенційних працівників, котрим не потрібно витрачати власні кошти, час і сили на дорогу. Найчастіше для такого формату комунікації використовується добре знаний сервіс – відеодзвінки Skype.

Які ж переваги онлайн-співбесіди? Передусім, це значна економія часу: навіть, якщо ваше потенційне місце роботи знаходиться в іншому місті, ви можете взяти участь у розмові, нікуди не виїжджаючи, і навіть не виходячи з дому.

У разі скайп-співбесіди можна зекономити кошти, оскільки не треба витрачатися на дорогу. Готуючись до онлайн-розмови, ви самі вирішуєте, на якій території будете перебувати, щоб почуватися комфортно та впевнено.

Якщо під час діалогу з працедавцем ви раптом зрозумієте, що ця робота – не для вас, перемовини можна завершити швидше, звісно, дотримуючись правил ділового етикету.

Під час онлайн-зустрічі працедавець не відважується застосувати тактику стресового інтерв’ю. Психологічний аспект. Відчуття того, що це – не остання розмова, заспокоює. Ще один великий плюс: під час діалогу ви можете бачити на моніторі свій вираз обличчя й відразу оцінювати власну реакцію. Тож, ймовірно, це навіть кращий варіант від розмови віч-на-віч.

Більш ґрунтовно ознайомитися з основними перевагами відеоспівбесіди можна за посиланням https://bit.ly/3OqCWY5 .

До яких негативних моментів варто підготуватися?

Якість і факт проведення онлайн-співбесіди безпосередньо залежать від стану технічних пристроїв у вас і працедавця. Наприклад, у разі неполадок із інтернетом у однієї зі сторін інтерв’ю просто не зможе відбутися.

Skype-розмова не дозволить вповні оцінити ймовірне місце роботи, атмосферу в компанії, настрій колективу чи шефа, стан справ в офісі, одне слово те, що можна побачити, спілкуючись наочно.

Ведучи діалог вдома, ви ризикуєте стати заручником ситуації. Наприклад, несподіваний прихід друзів, дзвінок у двері можуть перешкодити розмові.

І ще одна засторога – психологічна неготовність спілкуватися на відстані: для декого перемовини через веб-камеру з незнайомцями є серйозним випробуванням.

Про складові успішного проходження співбесіди – у ролику https://bit.ly/3NrPaOU. Рекомендації з питань пошуку роботи – за посиланням https://bit.ly/3N9Oajk. Отримати консультації з техніки ведення співбесіди можна у базових центрах зайнятості та філіях ЛОЦЗ (контакти – https://bit.ly/3BMC4Yx) або за тел. (032) 233 04 34.