24.05.2018 | 10:27

Залучення краян до трудової діяльності – одне з пріоритетних завдань служби зайнятості. У цьому плані організація громадських та інших робіт тимчасового характеру – ефективний шлях тимчасового вирішення питання працевлаштування.

Саме за рахунок такої зайнятості можна оперативно задовольнити потреби працедавців у робочій силі та виконати певні обсяги та види робіт. З іншого боку тимчасова праця є засобом реалізації політики зайнятості населення, що дозволяє послабити соціальну напругу на ринку праці, сприяє соціально-економічному розвитку району, адаптації безробітних до трудового розпорядку дня, а також слугує для них додатковим джерелом доходу у скрутний, з матеріальної точки зору, період.

На осіб, котрі беруть участь у громадських роботах, поширюються державні соціальні гарантії, передбачені законодавством про працю, зайнятість населення та загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Окрім цього, залучений до громадських робіт працівник на рівні з іншими отримує додаткові переваги. А це – тимчасова матеріальна винагорода, зарахування періоду виконання робіт до страхового стажу на підставі запису в трудовій книжці, який працедавець вносить відповідно до норм чинного законодавства.

За охопленими тимчасовою зайнятістю безробітними зберігаються усі права, передбачені Законом. Зокрема, йому й надалі надаються послуги з пошуку прийнятних варіантів роботи, у тому числі консультаційні, інформаційні та профорієнтаційні, у період участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру тривалістю до 180 днів виплачується допомога з безробіття у розмірах, встановлених до укладення строкового трудового договору.

Посадовці Городоцької районної філії ЛОЦЗ докладають максимум зусиль задля організації громадських та інших робіт тимчасового характеру. Хоча процеси, що відбуваються в фінансово-економічній сфері мають вплив на ринок праці району, адже не завжди органи місцевого самоврядування можуть виділити кошти для ці цілі. Тому головам сільрад наголошується, що громадські роботи є одним із видів суспільно корисної оплачуваної праці, що виконується в інтересах територіальної громади.

Упродовж 2017 року на організацію громадських робіт відповідні асигнування передбачила тільки Городоцька міська рада, а ще – Братковицька та Керницька сільські ради. Загалом торік тимчасовою зайнятістю охоплено 129 осіб з числа безробітних, котрі виконували підсобні роботи у сфері торгівлі, побутового обслуговування, ресторанного бізнесу та сільськогосподарського виробництва. Фінансування здійснювалося за кошти фізичних осіб – підприємців, а також підприємств, установ та організацій району. Із початку поточного року на роботи тимчасового характеру працевлаштовано 31 безробітного.

З метою популяризації тимчасової зайнятості фахівці районної філії постійно проводять семінари, міні-ярмарки та ярмарки вакансій, круглі столи, зустрічі працедавців з незайнятим населення, під час яких порушується питання організації тимчасової зайнятості для населення.

Любов Брудна, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Городоцької районної філії Львівського обласного центру зайнятості