22.09.2022 | 10:53

Чимало жителів сходу чи півдня України через активні бойові дії та тимчасову окупацію населених пунктів російськими військами переїхали в інші міста та шукають роботу. Що слід зазначити у резюме, як розповісти працедавцю про мотивацію до праці, на які моменти звернути увагу під час самопрезентації, якщо втрачений не лише дім, а й робота, однак є велике бажання трудитися часто у досі незвіданій професійній сфері?

Якщо говорити про структуру резюме, то нагадаємо, що обов’язковими є такі блоки:

  • персональні та контактні дані, фото;
  • позиція, на яку особа претендує;
  • ключові навички (hard skills);
  • досвід роботи;
  • освіта;
  • додаткова інформація (soft skills).

Коли розглядається вакансія з іншої сфери діяльності, головне завдання – проілюструвати потенційному керівнику, що, попри відсутність досвіду роботи у цій галузі, ви саме той претендент, який спроможний працювати над вирішенням виробничих питань компанії. Спершу слід дуже уважно прочитати опис вакансії, що, зазвичай, складається з двох частин: завдань, які потрібно буде виконувати, і вимог до досвіду. Під час складання резюме у розділі «ключові навички» треба прописати все, що претендент вміє робити, а також перенести на початок ті пункти, які найбільш релевантні для даної вакансії.

Не варто упускати щось із загального списку, тому що досвід в іншій професійній сфері може виявитися важливим для працедавця у тому аспекті, про який попередньо навіть складно здогадатися. Якщо вид діяльності змінювався кілька разів, це також доцільно зазначити у резюме. Для прикладу, особа керувала відділенням компанії у певній галузі економіки, а розглядає варіант працевлаштування на посаду менеджера у зовсім іншій. Тоді слід розпочати зі стажу роботи на керівній посаді, зазначити кількість підлеглих. Тобто продемонструвати, наскільки претендент хороший розпорядник та організатор, потім варто вказати такі сильні сторони як, наприклад, стресостійкість, вміння швидко навчатися та працювати в команді тощо.

Під час співбесіди дуже важливо максимально толерантно пояснити причину переходу в іншу компанію, навіть якщо сталася конфліктна ситуація. Потенційного керівника насторожить факт нарікання претендента на поведінку чи характер попереднього директора. Адже нема гарантії, що під час наступного кваліфікаційного інтерв’ю особа буде негативно відгукуватися саме про нього.

На будь-якому етапі побудови кар’єри треба уважно слідкувати за дописами на власному профілі у соцмережах. Причиною відмови у працевлаштуванні можуть бути неетичні світлини, лайливі слова, критика відомих політиків, урядовців чи конкурентів. Кандидату важливо зрозуміти, який імідж формує компанія, в якій він хоче працювати, у публічному просторі та якої поведінки у цьому сенсі очікує від співробітників.

І ще одне: бувають випадки, коли претендент у резюме зазначає одні посади та дати, а у мережі інтернет значиться зовсім інша інформація. У такому разі ніхто не стане досліджувати, де криється правда, а просто прозвучить відмова у працевлаштуванні. Порядність – завжди в ціні!

Консультації з питань самопрезентації, написання резюме, техніки пошуку роботи можна отримати у центрах зайнятості або філіях ЛОЦЗ (контакти – за посиланням https://bit.ly/3BMC4Yx), а також за тел.: (032) 233 04 34, (032) 233-53-34.