25.04.2019 | 14:38

У кожного з нас є вершини, на які неодмінно хочеться піднятися, а є й такі, що треба обійти стороною. Головне – не помилитися, обираючи свій шлях. Не помилився, а навпаки скористався вигідною пропозицією на шляху до успіху Мар’ян Павлик із Турківщини.

Приватний підприємець із 2000 року самостійно господарює, надаючи лісовим господарствам, що знаходяться на території району, послуги із заготівлі деревопродукції. Робота і складна, і цікава, і небезпечна. Щодня його бригада працює на свіжому повітрі, заготовляючи сировину для технологічних потреб, готуючи поліна для паливних чи трелюючи деревину. Як годиться, добрий господар має свій трактор, тож очолювана ним команда може виконувати лісоочисні роботи у гористій та важкодоступній місцевості.

Від посадовців Турківської районної філії Львівського ОЦЗ пан Мар’ян довідався про реалізацію на теренах області пілотного проекту «Рука допомоги», який передбачає надання на поворотній основі безвідсоткової фінансової допомоги представникам малого бізнесу для закупівлі інструментів та обладнання за умови створення нових робочих місць і працевлаштування на них учасників АТО, вимушених переселенців або осіб з числа малозабезпечених верств населення.

Пропозиція видалася підприємцю не тільки цікавою, але й економічно вигідною. Адже фактично він нічим не ризикує, а навпаки отримує і нові знаряддя праці для розширення виробництва, і додаткову робочу силу! А повертати доведеться мізер, оскільки сплачені за новоприйнятих працівників податки відповідно до умов пілотного проекту зараховуються у тіло мікрокредиту.

Написавши з допомогою спеціалістів служби зайнятості бізнес-план на тему: «Організація послуг із заготівлі лісопродукції» та успішно захистивши його на комісії в Департаменті соціального захисту населення Львівської ОДА, завзятий лісоруб взявся за реалізацію задуманого. За донорські кошти він придбав бензопили марки «Stihl» та інше обладнання, необхідне для виконання робіт у лісі. Із торішнього серпня до сьогодні М. Павлик за скеруванням місцевої філії Львівського обласного центру зайнятості працевлаштував 10 осіб, у тому числі створив чотири нові робочі місця, якими забезпечив учасника антитерористичної операції та трьох жителів району з числа членів малозабезпечених сімей.

Програма «Рука допомоги» стала для підприємливого чоловіка своєрідним трампліном до нової вершини у бізнесі, а для його підлеглих – унікальним шансом повернутися до трудової діяльності та чесною працею заробляти на життя. Приємно, що в районі є такі ініціативні працедавці як Мар’ян Ярославович, котрий, не покладаючи рук, працює, розгортає власну справу, допомагає іншим.

Удвічі приємніше чути схвальні відгуки про свого керівника від найманих працівників, котрих він забезпечив і роботою, і стабільним заробітком, і можливістю реалізувати свій потенціал у лісопереробній галузі народного господарства.

Жанна Яцкуляк, заступник директора-начальник відділу організації працевлаштування населення Турківської районної філії Львівського ОЦЗ