28.01.2021 | 15:57

«Сьогодні наша зустріч знову проходить у дистанційному режимі. Добре, що сучасні технології дозволяють спілкуватися у формі відеоконференції, хоча за таких умов дещо втрачається енергетичний зв’язок», – такими словами сьогодні, 28 січня, директор Львівського ОЦЗ Василь Барилюк розпочав нараду з керівним складом базових центрів зайнятості та філій обласної служби зайнятості, під час якої були підбиті підсумки роботи у 2020 р. та визначені ключові пріоритети подальшої діяльності.

Оперуючи даними Головного управління статистики у Львівській області за дев’ять місяців минулого року, В. Барилюк стисло охарактеризував стан загального ринку праці Львівщини, порівнявши цифри з аналогічним періодом 2019 року. За його словами, в області зменшилася чисельність зайнятого населення віком 15-70 років з 1076,0 тис. до 1040,1 тис. осіб, з 74,0 тис. осіб до 84,1 тис. осіб збільшилося число безробітних такого ж вікового діапазону, а також з 6,4% до 7,5% зріс рівень безробіття, обчислений за методологією МОП. Водночас спостерігалося суттєве зростання чисельності працівників, попереджених про вивільнення. Упродовж 2020 року працедавці проінформували обласну службу зайнятості про заплановане скорочення 21,6 тис. осіб, що в 2,9 рази переважає показник 2019 року (7,5 тис. працівників). До слова, з-посеред попереджених про вивільнення понад 60% складають працівники сфери державного управління та обов’язкового соціального страхування (36,3%), а також охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (23,9%).

Далі очільник обласної служби зайнятості детально окреслив минулорічні досягнення за основними напрями роботи, підсилюючи кожну тезу графіками, діаграмами, таблицями, а також акцентуючи на тому, як за рейтинговою оцінкою Львівщина виглядає на тлі інших регіонів України і як показники базових ЦЗ і філій вплинули на загальні результати діяльності ЛОЦЗ.

Василь Несторович зазначив, що минулий рік через поширення коронавірусної інфекції був непростий, адже карантинні обмеження докорінно змінили тенденції на фіксованому ринку праці: порівняно з 2019 роком торік на 24,1% зменшилася кількість фірм і компаній, які заявили про потребу у робочій силі, на 34,2% скоротилося число заявлених ними вакансій, натомість із 3 до 9 осіб зросло навантаження на одне вільне місце праці, на 53,5% збільшилися обсяги зареєстрованих безробітних.

Попри труднощі, як свідчить аналіз, деякі колективи, зокрема Бродівської та Червоноградської філій ЛОЦЗ, а також Дрогобицького МРЦЗ, усе ж зуміли досягти найкращих результатів у наданні соціальних послуг у сфері працевлаштування. Саме вони лідирують за основними показниками роботи, а подяка за їхні зусилля буде відтворена у надбавках до зарплати.

Неодноразово під час доповіді керівник ЛОЦЗ наголошував, що основне завдання служби зайнятості залишається незмінним. Це – співпраця з фірмами і компаніями задля наповнення бази вакансій якісними пропозиціями роботи і оперативне працевлаштування безробітних. Саме ці дві складові дозволять зекономити кошти фонду, використовувати їх на активні програми, а не на пасивну виплату допомоги з безробіття. Він також закликав колег тісно взаємодіяти з керівним складом новостворених ОТГ, допомагати їм укомплектовувати вакансії шляхом працевлаштування колишніх працівників РДА та інших органів влади.

Доповідь директора доповнила його заступник Оксана Іванчук, котра звернула увагу директорського корпусу на окремі моменти. Йшлося про більш ретельний контроль за виконанням безробітними індивідуальної програми працевлаштування, запровадження процедури кар’єрного консультування, вчасність розслідування страхових випадків. «Якщо кожний спеціаліст буде виконувати доручену йому роботу більш совісно, тоді загальна картина буде кращою», – резюмувала Оксана Степанівна.

Декілька напутніх слів сказав заступник директора ЛОЦЗ Андрій Данилків. Він закликав колег не тільки швидко налаштовуватися на нові умови праці, а й переосмислити допущені помилки та зробити після наради правильні висновки.

Ольга Нагірняк