07.02.2018 | 11:20

Коли над цілісністю нашої країни зависла небезпека, два відважні двадцятирічні хлопці Богдан Сергійович Балабан і Віталій Ігорович Босак вирушили на схід захищати рубежі України. Майже два роки, з січня 2015-го до листопада 2016 року, вони боронили Маріуполь, визволяли Широкіне та інші населені пункти окупованої території.

Вправні водій і стрілець, що пройшли пліч-о-пліч крізь горнило війни, не раз дивилися смерті в очі, вирішили не розлучатися і в мирному житті. Звичайно, хотілося після демобілізації якомога швидше забути усе пережите і побачене, натомість зайнятися чимсь приємним, корисним для інших, життєстверджуючим. Воїни згадували, як у холодних бліндажах іноді як про щось недосяжне вони мріяли про гарячу каву, що зігріє душу і тіло, щось солоденьке до неї, і ці звичні людські прагнення додавали наснага далі боротися. Ось так і виникла у хлопців ідея відкрити кафетерій з оригінальною і веселою назвою «ZIG ZAG».

Відсутність досвіду у сфері ведення бізнесу хвилювала наших героїв, тому за допомогою вони звернулися до Львівського міського центру зайнятості. Спеціалісти Будинку праці скерували армійців на низку тематичних семінарів і тренінгів з питань організації власної справи. На базі Львівського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості Богдан і Віталій пройшли навчання з основ підприємницької діяльності.

Опановуючи ази незнаної досі справи, хлопці швидко зорієнтуватися у методах управління і написанні бізнес-плану. А успішно захистивши проекти, стали самостійно господарювати у сфері харчування.

Коштів, які вони отримали від центру зайнятості у вигляді одноразової виплати допомоги з безробіття, вистачило на закупівлю обладнання та оренду приміщення. Пройшло не так багато часу і на будівлі, що на вул. Пекарській, 39, навпроти ветеринарної академії, гордо зависочіла вивіска «Каферетій «ZIG ZAG».

Затишна атмосфера, вишуканий дизайн, привітність господарів приваблюють у кафе львів’ян і гостей міста. Але не тільким цим славиться нова харчевня, відвідувачів приємно дивують доступні ціни, широкий асортимент бургерів, сендвічів, хот-догів, тістечок і різних солодощів, безалкогольних напоїв, чаїв традиційних або із цілющих трав. Не дивно, що постійними клієнтами є студенти – майбутні медики, а також працівники сусідніх офісів.

Історія успіху колишніх воїнів криється у їхньому бажанні постійно удосконалюватися. Дарувати людям радість спілкування за вишуканим столом – це їхнє покликання. Хлопцям подобається готувати та придумувати нові страви, чаклувати на різними видами канапе, додавати їм якоїсь «родзинки». А що вже й казати про каву? Вона тут завжди свіжа, запашна, гаряча, як їхнє молоде та красиве життя.

Любов Шуптар, провідний фахівець з питань зайнятості відділу активної підтримки безробітних Львівського міського центру зайнятості