22.03.2019 | 09:34

Більшість тих, хто із різних причин втрачає роботу, відразу звертається до центру зайнятості з надією вирішити питання працевлаштування. І завдання служби зайнятості – ці сподівання виправдати. Із перших хвилин знайомства з клієнтом спеціалісти центру зайнятості намагаються зробити все можливе, щоб відвідувач якнайшвидше включився у активний пошук роботи. Для цього важливо налагодити із пошуковцем місця праці конструктивні, ділові стосунки, спрямувати їх у чітко сплановане русло, суть якого зводиться до працевлаштування. Якщо особа амбітна та цілеспрямована, то й на результат не доведеться довго очікувати. У цьому безробітних постійно переконує слоган центру зайнятості: «Робота існує для тих, хто її шукає». Варто зазначити, що ці кілька слів опосередковано виконують роль мотиватора, особливо, якщо вони постійно перебувають у полі зору відвідувачів.

Іноді безробітному для працевлаштування необхідно змінити фах, а дехто готовий вирішити питання зайнятості через організацію підприємницької діяльності. Таким шансом скористалася Мар’яна Денькович, котра у жовтні 2018 року звернулася до Сколівської районної філії Львівського ОЦЗ за сприянням у пошуку роботи.

За освітою Мар’яна – продавець непродовольчих товарів, свого часу брала участь у антитерористичній операції. Із кожним клієнтом посадовці служби зайнятості працюють індивідуально, а до потреб демобілізованих бійців дослухаються з особливою увагою, запрошуючи їх на заходи, спрямовані на соціальну адаптацію до умов мирного життя. Мар’яна активно брала участь у семінарах, тренінгах, ярмарках вакансій тощо, відвідувала тематичні заходи, що організовуються для військовослужбовців та учасників АТО.

Інформація, почута на семінарі «Від бізнес-ідеї – до власної справи», підштовхнула її зайнятися підприємницькою діяльністю, але не вистачало знань з основ складання бізнес-плану. Заповнити цю прогалину вдалося шляхом скерування на курси до Львівського центру професійно-технічної освіти ДСЗ, де вона не тільки засвоїла навчальну програму, а й під керівництвом досвідчених наставників написала проект ведення бізнесу на тему: «Організація магазину продовольчих товарів».

Потім був захист бізнес-плану на відповідній комісії у філії центру зайнятості, де безробітна, використовуючи розрахунки, чітко окреслила подальші дії, ймовірні ризики, способи їх уникнення, а також графік отримання прибутків. Чудова презентація переконала членів комісії ухвалити рішення про надання їй одноразової виплати допомоги з безробіття для започаткування власної справи. Таким чином у с. Криве, що на Сколівщині, невдовзі відкриються двері нової продуктової крамниці, а її власниця – Мар’яна Денькович – зробить усе можливе, щоби покупці були задоволеними як якістю товарів, так і культурою обслуговування.

Сколівська районна філія Львівського ОЦЗ