20.02.2019 | 14:17

Під таким гаслом учора, 19.02.2019 року, у Львівському Будинку праці відбувся Ярмарок вакансій для краян, котрі хочуть реалізувати трудовий потенціал у місцевих держструктурах.

Понад дві тисячі учасників заходу отримали нагоду поспілкуватися з майже двома десятками працедавців, серед яких – представники Львівської ОДА, міської ради, Управління патрульної поліції, Держпраці, Національної гвардії України, управління юстиції, Державної фіскальної служби, управління капітального будівництва тощо. База пропонованих вакансій налічувала майже 260 пропозицій працевлаштування, а розмір винагороди коливався від мінімальної зарплати до 12 тисяч гривень.

Відвідувачів запрошували стати членами колективів Львівського міського та обласного центрів зайнятості, де відкриті вакансії для інженера по роботі з персоналом, юрисконсульта, фахівців з питань зайнятості та бухгалтерів.

Не забули організатори про студентів і випускників шкіл, провівши для них дві тематичні презентації. Під час спілкування з молоддю фахівці облдержадміністрації та міської ради наголошували, що робота в органах виконавчої влади є цікавою, престижною та добре оплачуваною, ера чиновників-хабарників і бюрократів – давно у минулому. Натомість урядові організації забезпечують співробітникам гідні умови праці, кар’єрний ріст, поглиблення знань певної сфери діяльності, стажування за кордоном тощо.

– Захід такого формату проводиться чи не вперше в Україні, – зазначив директор Львівського МЦЗ Олег Рісний. – Головна ідея полягає у тому, щоби переконати краян, особливо молодь, що в державних установах можна знайти прийнятне місце праці. Тим паче, що серед безробітних переважають особи з вищою освітою. Кар’єрний ріст, стабільна та офіційна зарплата, соціальні гарантії, стажування, навчання – далеко не повний перелік переваг, які отримує особа, котра погодиться продовжити трудову діяльність в урядових організаціях.

Найбільш людно було поблизу столика Управління патрульної поліції у Львівській області. І це – не дивина, адже представники правоохоронних органів шукали 120 патрульних поліцейських, обіцяючи винагороду у розмірі 12 тисяч гривень. Трохи менше фінансове забезпечення пропонували військовослужбовці Західного відділення комплектування НГУ: офіцеру групи інформації – 11 тис. грн, діловоду – 9 тис. грн. Аналогічну зарплату гарантували інспектору з паркування в управлінні безпеки міста ЛМР. На 10 тис. грн могли сміливо розраховувати ті, хто цікавився роботою в управлінні капітального будівництва ЛОДА. А відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів управління освіти департаменту гуманітарної політики «полював» на головних бухгалтерів, заманюючи їх заробітком понад 11 тис. грн. Отож, добре оплачувану легальну роботу знайти цілком реально, головне розуміти, чого прагнеш.

– Я завжди вважала, що працювати у таких установах – принизливо і невигідно, – зазначила студентка Ліна, одна з учасниць заходу. – Та, поспілкувавшись з працівниками того чи іншого закладу, зрозуміла – успішним можна стати і в секторі держслужби.

– А мене вразило, що серед рекрутерів – багато молодих осіб. Був переконаний, що тут трудяться лише пенсіонери, але зараз кардинально змінив думку, – зізнається 30-річний Михайло, котрий звільнився з банківської установи і тепер шукає нову сферу зайнятості.

Учасники ярмарку переконані: такі заходи варто проводити систематично. По-перше, збільшуються шанси підібрати молоді талановиті кадри, а також, особисто комунікуючи з мешканцями Львова, можна переконати їх у тому, що робота на державній службі відкриває нові перспективи, є престижною та добре оплачуваною.

За результатами перемовин працедавці отримали 104 резюме, провели співбесіди з 798 претендентами на ту чи іншу посаду та дібрали понад 30 осіб для подальшого працевлаштування.

Ольга Чепіль, провідний фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою відділу інформаційної роботи Львівського обласного центру зайнятості