04.08.2020 | 10:00

Щорічно в усьому світі мільйони людей стають жертвами сучасних форм рабства. Не винятком є й Україна, з якої чимало заробітчан виїжджають за кордон в гонитві за зеленими купюрами. Серед основних причин торгівлі людьми експерти виокремлюють складний стан вітчизняної економіки, ріст безробіття, недостатню поінформованість про ризики неофіційного працевлаштування за кордоном, незнання міграційного законодавства, попит на дешеву робочу силу в країнах призначення, активну діяльність злочинних угрупувань, а також насильство в родинах.

Отож, якщо ви вирішили їхати за кордон, то для легального працевлаштування потрібно подбати про дійсний закордонний паспорт, дозвіл на роботу в країні призначення і відповідну робочу візу, оскільки трудова діяльність за туристичною або гостьовою візою є порушенням закону. Також необхідно перевірити діяльність фірми-посередника, наявність у неї відповідної ліцензії щодо надання посередницьких послуг з працевлаштування, уважно вичитати трудову угоду (контракт) із закордонним працедавцем. Цей документ має бути складений зрозумілою для вас мовою та містити максимально повну інформацію про пропоновані умови роботи;

Збираючись у подорож, у жодному разі не погоджуйтеся надавати фальшиві документи або неправдиву інформацію під час інтерв’ю із співробітниками консульства, усіма можливими способами перевірте відомості про майбутнє місце перебування, умови роботи, навчання, проживання, зробіть копії всіх важливих документів, залиште їх близьким або друзям разом із фото та інформацію про майбутнє місце перебування. Також домовтеся з особами, корим довіряєте, про «кодову фразу», яка слугуватиме сигналом про те, що ви в небезпеці. Не зайвим буде підготувати контакти посольства або консульства України, довідатися назви міжнародних організацій у країні, до якої збираєтеся, ознайомитися із законами та традиціями місцевості, де будете перебувати.

Під час подорожі довіряйте свої документи лише працівникам прикордонної служби або поліції, не залишайте свій паспорт як заставу, у жодному разі не давайте його працедавцям «для реєстрації» або з інших причин, зберігайте копії у безпечному місці окремо від оригіналів, зареєструйтеся в українському посольстві чи консульстві, якщо плануєте перебувати в країні довше ніж три місяці, підтримуйте постійний контакт із родичами та інформуйте їх про зміну місця перебування або роботи, намагайтеся мати при собі мобільний телефон та кошти на зворотній квиток додому.

Подорожуйте безпечно та навчіть цього своїх друзів!

 

Турківська районна філія Львівського ОЦЗ