17.02.2021 | 12:48

Про це правило слід пам’ятати тим, хто з різних причин залишився без заробітку і прагне повернутися у трудовий колектив. Якщо ви хочете досягнути ціль, то спершу дайте відповідь на запитання: «Що у вашому розумінні означає «хороша робота?». Для цього поєднайте три складові – хочу, можу, треба.

Хочу – це ваше бажання, охота щось робити, відчуття потреби чимсь займатися.

Можу – ваш досвід і фахові навички, завдання, які вмієте якісно та ефективно виконувати.

Треба – те, що користується попитом на ринку праці. Тут варто, використовуючи сайти з пошуку роботи або інші доступні джерела, проаналізувати, чи є на обрану вами професію сталий попит, яку працедавці пропонують зарплату.

Пропишіть усі ці пункти якомога більш детально та створіть свою дорожню карту. Так ви зрозумієте, куди рухатися і що для вас сьогодні є найбільш збалансованим варіантом. Шукати можна на різноманітних ресурсах, у тому числі на спеціалізованих сайтах з працевлаштування (https://www.dcz.gov.ua, https://jobs.ua, https://rabota.com.ua, https://www.work.ua та ін.), у соціальних мережах, поширюючи інформацію про себе серед близьких, рідних, знайомих.

Цільові вакансії знайдено! Що далі? Наступний крок – резюме! Для працедавця презентаційний лист слугує візиткою претендента, тому треба знати та використовувати основні правила складання резюме. Врахуйте, що у ньому повинні міститися контактні дані, які дійсно є актуальними і ви їх використовуєте в період пошуку варіантів зайнятості. Досвід роботи описується в зворотному порядку, тобто спершу зазначаються найсвіжіші дані або поточне місце праці. Доцільно вказати досягнення на кожній роботі або хоча б на декількох останніх. Загальний обсяг резюме не повинен перевищувати дві сторінки (йдеться про працедавців, що є власниками приватних фірм і компаній, оскільки для претендентів на посади в органи влади чи державної служби максимально розгорнуте резюме буде лишень плюсом). Також повинна міститися інформація, яка відповідає вакансії, на яку ви претендуєте. Для прикладу, призове місце в театральному конкурсі на першому курсі університету для працедавця не матиме значення, якщо ви прагнете обійняти посаду бухгалтера або юриста.

Відправляємо резюме працедавцю. Це все? Не зовсім. Будьте готові до того, що вас не запросять на співбесіду після першого надісланого резюме. Це не причина засмучуватися! По-перше, здебільшого пошук роботи триває 3-5 місяці, по-друге, «one shot one hit» явище доволі рідкісне і трапляється частіше зі спеціалістами дуже вузького профілю. Тому не треба панікувати чи впадати у депресію, а натомість вірити й надалі активно займатися пошуком місця праці, а ще – волонтерити, щоб постійно відчувати свою потрібність іншим.

Водночас треба бути готовим, що вас усе ж запросять на співбесіду. Якщо ви знайте куди йдете, за можливості візьміть рекомендації у теперішнього керівництва. Уявіть, які функції будете виконувати на цій посаді, а також спрогнозуйте запитання, що можуть пролунати на вашу адресу. Будьте впевненими і «продавайте» свої сильні сторони, але кажіть тільки правду. Не зайвим буде підготувати кілька запитань щодо вакансії, глобальних цілей проєкту або майбутніх обов’язків. До слова, ви повинні орієнтуватися у тому, скільки «коштує» пропонована вам робота і бути готовим озвучити власні очікування щодо розміру винагороди. Таким чином ви продемонструєте те, як себе оцінюєте. Натомість ухилення від відповіді не буде вам на руку. Не хвилюйтеся, хоча побороти тривожність складно. Але й це приходить з досвідом! Пам’ятайте, компанія веде співбесіду з багатьма претендентами, а право вибору завжди залишається за вами.

Використовуйте наші поради і нове місце праці не забариться!

Бродівська районна філія Львівського ОЦЗ