26.02.2020 | 10:50

Учора, 25 лютого, у актовій залі Львівського музею історії релігії відбулася звітно-виборна конференція Львівського обласного об’єднання організацій роботодавців - ЛОООР. Варто зазначити, що у служби зайнятості із цією громадською спілкою здавна налагоджені партнерські відносини, які з року в рік лише міцніють і розвиваються. Тому й не дивно, що серед присутніх був і директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк.

Спершу присутні заслухали звіт голови обласного об’єднання організації роботодавців Івана Ривака. Опісля обмінялися думками щодо шляхів подальшого розвитку ЛОООР як регіональної інтеграційної світоглядно-ділової платформи, що має вплив на зростання конкурентоспроможності промислово-підприємницького середовища Львівщини.

Запрошений до слова директор Львівського ОЦЗ Василь Барилюк стисло окреслив ситуацію, що склалася на регіональному ринку праці, наголосивши, що служба зайнятості усіляко заохочує працедавців до співпраці. Адже саме від фірм і компаній надходять пропозиції працевлаштування, а з широкою базою вакансій значно легше забезпечити роботою тимчасово непрацюючих жителів області. Василь Несторович додав, що на початку лютого в області налічувалося майже 6 тисяч вакансій, а роботу за сприяння служби зайнятості шукали 15,2 тисяч безробітних. Він подякував працедавцям Львівщини за те, що вони пропонують потенційним працівникам гідну винагороду, позаяк середній рівень зарплати, зазначений у вакансіях, є одним із вищих в Україні. «А це значить, що ми з вами рухаємося у правильному руслі», – резюмував директор ЛОЦЗ.

Він також повів мову про механізм відшкодування працедавцям витрат зі сплати єдиного соціального внеску у разі створення нових робочих місць і працевлаштування на них безробітних, а також поділився інформацією про успішну реалізацію пілотного проєкту «Рука допомоги», що проходив у трьох областях України, у тому числі й на Львівщині. Завдяки цій програмі фінансовою допомогою, що надавалася на закупівлю обладнання та матеріалів, необхідних для започаткування бізнесу, скористалися 137 осіб. Із них 131 початківець успішно влився до когорти бізнесменів і тепер самостійно господарює, розвивається, створює нові робочі місця та сплачує податки. Загалом у рамках проєкту Львівщина освоїла майже 10 мільйонів гривень, із яких половина вже повернулася у вигляді податків. Очільник служби зайнятості висловив сподівання, що невдовзі подібні проєкти будуть відновлені. На його думку, це – чудовий механізм підтримки підприємництва, адже бізнесменам надаються кошти у розмірі до 70 тисяч гривень для придбання засобів та інструментів за умови, що вони створюють нові місця праці і забезпечують ними представників соціально вразливих верств населення, у тому числі учасників АТО, малозабезпечених і вимушено переміщених осіб.

 

Відділ інформаційної роботи Львівського ОЦЗ