29.03.2019 | 09:51

Уже 11 рік поспіль на базі Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Гжицького проходить «Ярмарок кар’єри майбутніх фахівців АПК – 2019». Цьогоріч вакансії різних напрямів і спеціальностей студентству представили понад 20 місцевих і всеукраїнських агропромислових компаній,  які ведуть діяльність не лише на теренах Львівщини. 

Участь в заході взяли не лише випускники навчального закладу та їхні викладачі, а й представники департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації та обласного центру зайнятості.

З вітальним словом до присутніх звернувся ректор університету Володимир Стибель, котрий повів мову про багаторічну співпрацю вишу з соціальними партнерами, у тому числі Львівським ОЦЗ. Він наголосив на важливості щорічного проведення подібних зустрічей, адже таким чином студенти можуть особисто поспілкуватися з менеджерами й айчарами, обмінятися контактними даними та обговорити зарплатні очікування.

Доповнив думку ректора заступник директора департаменту – начальник управління продовольства та розвитку сільських територій Павло Дигдало. «Ярмарок вакансій – це поєднання інтересів кількох сторін. Студенту він дає можливість ознайомитися із затребуваними вакансіями, пройти виробниче навчання, стажування, а в майбутньому працевлаштуватися. Фахівцям підприємств знайти кваліфікованих молодих спеціалістів», – запевнив Павло Михайлович. За його словами, нині у Львівській області працює майже 200 підприємств харчової та переробної промисловості, які забезпечують роботою понад 15 тис. працівників із середньою заробітною платою 9 тис. грн. Такий заробіток на 1,5 тис. грн більший ніж в інших регіонах країни.

Однак директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк переконаний, що сфера сільського господарства в Україні, ще має безмежні перспективи для подальшого розвитку. Він закликав студентів не виїжджати за кордон, а стати професіоналами у рідній державі та долучитися до її розвитку.

«Саме освічена молодь, саме Ви – люди з вищою освітою – зможете розвинути аграрне виробництво в українських селах! Ви маєте стати майбутніми керівниками власних фірм! Будьте кваліфікованими менеджерами, підприємцями на своїй землі, адже тут – ще непочатий край роботи», – акцентував Василь Несторович.

Для більшої зацікавленості молоді працювати на українських підприємствах під час ярмарку представники компаній пропонували безкоштовне проходження практики та стажування, демонстрували відео-презентації та запрошували скуштувати запашну м’ясну і молочну продукцію власного виробництва.

А посадовці обласної служби зайнятості пропонували завтрашнім молодим спеціалістам доволі велику базу вакансій, а також вручали їм листівки «Опитувальник самооцінки», аби хлопці та дівчата переконалися, що вони зробили правильний професійний вибір.

У майбутньому харчовий технолог, а сьогодні ж студентка другого курсу Діана Ткачик, приємно вражена кількістю заявлених вакансій на цьогорічному ярмарку кар’єри.

«Пропонують роботу ветеринарам, біологам-технологам, шукають також технологів, фермерів та найрізноманітніших менеджерів. Тож робота є, головне – захотіти знайти її. Я поки що навчаюся, але вже уважно приглядаюся до працедавців та їхніх вакансій. Адже згодом хотіла б працювати за спеціальністю, мати гідні умови праці і високу зарплату», – каже дівчина.

Нині розвиток агропромислового комплексу не можна уявити без кваліфікованих спеціалістів. Адже від рівня їхніх знань і практичних вмінь залежить майбутнє сільського господарства, екологія та якість продуктів харчування.

 

Тетяна Саранчук,

провідний фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою

відділу інформаційної роботи Львівського ОЦЗ