15.10.2019 | 14:53

Престур на підприємства Стрийщини, що відбувся під гаслом «Живи та працюй в Україні», був насичений і цікавий. Адже журналісти трьох телеканалів (ТК «Незалежне телевізійне агентство», ТРК «Перший Західний», ТК «Лан») та газети «Голос України» мали змогу поспілкуватися з тими, кому посадовці Стрийського міськрайонного центру зайнятості допомогли повернутися до трудової активності.

– Під час виїзної акції представників ЗМІ ми намагалися показати їм різні соціальні послуги служби зайнятості, – розповіла директор Стрийського МРЦЗ Романа Вишньовська. – Перша локація свідчила про можливість безробітних долучитися до суспільно корисних робіт із супроводу незрячих. Такий вид тимчасової зайнятості у Стрию організований вперше. Цьому ми завдячуємо активній позиції керівника ГО «Генерація успішної дії» Едуарду Поліщуку. Сьогодні двоє безробітних допомагають вісьмом незрячим жителям міста розв’язати різні побутові проблеми: придбати продукти та ліки, відвідати соціальні установи або медичні заклади, виповнити документи, долучитися до заходів культурно-розважального характеру тощо. До слова, у період участі у громадських роботах безробітні отримують, окрім допомоги з безробіття, заробітну плату.

За її словами, візит до молодого приватного підприємця Віктора Влаха, власника «Сімейної пекарні», демонструє послуги служби зайнятості працедавцям. З часу заснування бізнесу у керівника пекарні склалися партнерські стосунки із центром зайнятості, відповідно посадовці допомогли йому підібрати у штат 5 сумлінних працівників, двоє з яких працевлаштовані на нові робочі місця із наданням працедавцю компенсації витрат зі сплати єдиного соціального внеску.

А третя зупинка – доказ того, як служба зайнятості підтримує підприємницькі ініціативи. Колишній член малозабезпеченої родини Василь Смеркло торік скористався унікальною можливістю – пілотним проєктом «Рука допомоги» і започаткував власну справу. Написавши за сприяння спеціалістів центру зайнятості бізнесплан та успішно захистивши його на комісії в Департаменті соціального захисту населення Львівської ОДА, він за кошти, що надавалася учасникам програми на поворотній основі, придбав необхідне для ведення бізнесу обладнання, зокрема електричну косарку, спеціальний верстат для вирівнювання стебел, нитки та дріт. Тепер у селі Ярушичі Стрийського району підприємець у власній майстерні виготовляє з очерету екологічно чисті панелі для утеплення будинків, а також предмети декору. За його словами, щільно укладені стебла очерету створюють відмінну теплоізоляцію, рослина екологічно чиста, бо росте всього рік, не встигає набратися шкідливих речовин, через її трубчату структуру плити прекрасно захищають оселю від шуму та дозволяють стінам дихати. «Мої щити стійкі до впливу різних мікроорганізмів, які провокують гниття матеріалу та появи грибків, а ще їх оминають гризуни і комахи, – стверджує пан Василь. – Участь у проєкті дозволила мені легалізувати працю, сплачувати податки, жити разом з сім’єю та бачити як зростають діти».

Відділ інформаційної роботи Львівського ОЦЗ