26.07.2018 | 11:21

Перейняти досвід, знання, які нагромаджувалися і збиралися упродовж багатьох років, отримати цінні настанови та рекомендації, обговорити можливості поєднання автентичності з сучасністю, і вкотре переконатися, що наш край надзвичайний! Такий шанс не опустила команда сколівських школярів «ПрофіГід» – учасниця Міжрегіонального інноваційного проекту профорієнтаційного спрямування «ПрофіКемп», яка зустрілася з групою археологів, що проводила дослідження на території гірського району.

Нагадаємо, що відповідно до угоди між Сколівською районною радою та Інститутом народознавства Національної академії наук у липні цього року на Сколівщині працювала наукова експедиція. Як зазначив директор Інституту народознавства, академік Степан Павлюк, Бойківщина – це один з найважливіших історико-етнографічних районів проживання українського землеробського населення, що завжди привертав до себе увагу вітчизняних та зарубіжних дослідників.

Команда «ПрофіГід» ознайомилася із зібраними науковцями матеріалами, які ілюструють етапи розвитку Бойківщини, переконалися, що на теренах району є чимало недослідженого, особливо ті явища, що стосуються новочасних змін і трансформації етнокультури бойків. Написані науковцями праці почасти не вичерпані в плані вивчення етнографії, тому для «профікемпівців», як юних дослідників, це – неоціненна інформація і можливість збагатися корисними відомостями. Окремі аспекти народної культури досліджували 14 учених, збір і фіксація етнографічних матеріалів здійснювалися ними на основі бібліографічних оповідань, інтерв’ю зі старожилами, спостережень, обмірів, аудіозаписів тощо.

Поспілкувавшись з членами наукової експедиції, команда почула від них корисні, а головне – фахові, підказки щодо прокладання нового, незнаного досі, туристичного маршруту.

Сколівська районна філія Львівського ОЦЗ