16.07.2018 | 10:25

Проблема трудової міграції сьогодні є надзвичайно актуальною. Найсумніше те, що її масштаби постійно зростають, що негативно впливає на всі соціальні та економічні процеси життєдіяльності окремих регіонів і країн у цілому. Відтік робочої сили, що в новітню пору перетворився на характерну рису способу життя значної частини населення, містить низку ризиків, таких як дезінтеграція економіки держави, деградація соціального та деформація демографічного простору тощо. Скільки людей щорічно залишає Україну в пошуках нового життя, кращих умов праці, не знає ніхто. Адже велика частка українців, котрі виїжджають за кордон на роботу, роблять це нелегально або напівлегально.

Аналіз сучасних тенденцій перебігу міграційних процесів в Україні свідчить, що вони не є оптимальними. Передусім тому, що наші заробітчани в основному виконують за кордоном непрестижну працю, що мало сприяє підвищенню їхньої кваліфікації, набуттю нових навичок, потрібних для майбутньої продуктивної діяльності в Україні. Окрім того, зазначимо, що громадяни нашої країни є зовсім незахищеними від свавілля працедавців і посередників у разі працевлаштування на нелегальних умовах.

На цих проблемах і акцентують свою увагу фахівці Трускавецької міської філії ЛОЦЗ на тематичних семінарах, під час яких розкривають ризики трудових вояжів, небезпеку, яка чатує на українців за межами рідної землі. У першому півріччі 2018 року у Трускавецькій міській філії ЛОЦЗ відбулося шість семінарів на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці». Примітно, що на двох зустрічах з безробітними були присутні представники Благодійного фонду «Карітас» та Бюро правової допомоги міністерства юстиції. Вона також окреслили переваги офіційного працевлаштування та негативні наслідки роботи поза межами правового поля.

Ірина Антоник,

провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Трускавецької міської філії Львівського ОЦЗ