17.04.2024 | 10:08

Такого правила дотримується підприємиця із Жовкви Христина Романівна Яріш. Вона – одна із тих відчайдухів, хто у час війни зумів врахувати ризики, акумулювати власні ресурси, скористатися підтримкою держави й відкрити власний бізнес, аби боротися з ворогом на економічному фронті.

Завдяки участі у програмі «Власна справа» проєкту «єРобота» жінка за кошти мікрогранту торік придбала холодильне обладнання та подову піч, розширила обсяги виготовлення крафтової продукції, урізноманітнила її асортимент, а також створила нові робочі місця.

«Давнє галицьке гасло звучить «Свій до свого по своє». От і ми намагаємося у бізнесі підтримати українських виробників, зокрема фермерські господарства, сироварні, пасіки, сімейні підприємства, – розповідає Христина. – Створена маркет-кав’ярня «ЗерноМаркет. Випічка та кава» поєднує два в одному. Це і власна здоба, і її реалізація разом з іншими продуктами харчування. Наше правило – «Продаємо та виготовляємо лише те, що самі споживаємо». Тому клієнти завжди впевнені в якості товарів і послуг, які надаємо. Коло відвідувачів маркету-кав’ярні доволі широке. Це – жовківські господині, що вранці заходять за продуктами, офісні працівники чи виробничники, котрі перед роботою полюбляють випити запашної кави та поснідати духмяною здобою. Удень – мамочки з дітками, що під час прогулянки вирішили перепочити та поласувати солодощами. Забігають до нас зграйки друзів, аби за горнятком кави обговорити останні події. А потім навідуються сімейні пари, щоб купити щось добреньке на вечерю. Одне слово, публіка розмаїта, однак кожний знаходить тут те, що шукає, позаяк продукція свіженька та якісна».

Завдяки налагодженій співпраці з Жовківською службою зайнятості Христина Яриш цього року скористалася програмою компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування двох безробітних на новостворені робочі місця.

«Кошти можна і треба не лише заробляти, але й економити, – говорить підприємиця. І додає. – У бізнесі гроші повинні працювати на прибуток. І про це варто пам’ятати».

Нагадуємо, що за державною програмою «Власна справа» проєкту «єРобота» на створення або розвиток бізнесу модна отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тис. грн. Для цього потрібно розробити бізнес-план і надіслати заявку через портал «Дія» . За додатковою інформацією звертайтеся до підрозділів служби зайнятості (адреси – за посиланням ).