07.10.2020 | 11:00

Ми дуже багато говоримо та пишемо про важливість вибору професії. Це, мабуть, одне з найскладніших питань, перед яким опиняється кожен з нас. Звісно, є такі, хто з шести років знає ким хоче бути, але більшість не завжди усвідомлює, яку трудову стежину обрати. Та сьогодні хочеться розповісти про дещо інше.

Чи знаєте ви, як з’явилися професії? Давайте трішечки поринемо в історію.

Слово «професія» походить від латинського «professio», що означає «офіційно зазначене заняття». Дуже давно, за часів первісних людей, ще не існувало розподілу праці. Кожен член племені займався всім абсолютно сам. Жінки збирали їстівні рослини, готували їжу, шили одяг, виховували дітей. Чоловіки, зазвичай, полювали на тварин, будували житло, виготовляли зброю. З розвитком суспільства поступово виникла потреба розділити щоденну діяльність на види, спеціальності, напрями чи типи. Одні ставали рибаками, другі – мисливцями, інші – пекарями, землеробами, знахарями тощо. Люди обмінювалися між собою продуктами праці, накопичені знання та навички передавали з покоління у покоління. Так і з’явився розподіл праці, а разом з ним і професії.

Можливо не всі знають, тому хочемо звернути увагу на такий момент: не будь-яка людська праця вважається професійною. Наприклад, виховання  власних дітей не можна назвати професійною діяльністю. А догляд за маленькими вихованцями у дошкільному закладі освіти – це професійна справа вихователя. Різниця полягає у тому, що професіонал володіє спеціально отриманими знаннями, а за виконану роботу отримує винагороду.

Кожна професія, якщо до неї ставитися серйозно та з любов’ю, відкриває невичерпні можливості для творчості та самореалізації. Тож обирайте трудовий шлях виважено, свідомо, за покликом серця! А якщо ви досі шукаєте заняття, радимо звернутися до фахівців служби зайнятості. Вони допоможуть пройти профорієнтаційне тестування та підшукати роботу до душі.

Бориславська міська філія Львівського ОЦЗ