12.11.2020 | 11:55

Три роки тому стартувала програма «Рука допомоги». Це – пілотний проєкт Міністерства соціальної політики України, який реалізовувався за підтримки Світового банку, з метою допомогти вимушеним переселенцям і членам малозабезпечених сімей позбутися залежності від соціальних виплат, отримати достойну роботу або заснувати власний бізнес. До експерименту були залучені й приватні підприємці, котрим надавалася безвідсоткова поворотна фінансова допомога для закупівлі обладнання та матеріалів за умови працевлаштування не менше двох осіб із числа соціально вразливих верств населення. Активну участь у проєкті брали посадовці Львівської обласної служби зайнятості, котрі, окрім допомоги у працевлаштуванні учасникам програми, надавали майбутнім бізнесменам консультаційну та інформаційну підтримку на шляху до відкриття власної справи.

Нещодавно один з перших учасників програми з міста Миколаїв, що на Львівщині, фізична особа-підприємець Григорій Коваль надав довідку про сплату до бюджету єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштованих осіб. А це означає, що він погасив фінансові зобов’язання перед державою. Григорій Володимирович спеціалізується на виконанні будівельно-монтажних робіт, свого часу отримані майже 70,5 тисяч гривень використав на розширення бізнесу, забезпечивши офіційним заробітком чотирьох краян з числа членів малозабезпечених родин.

Аналогічну суму кілька років тому для розширення бізнесової діяльності отримав ще один соціальний партнер служби зайнятості – фізична особа-підприємець В. Палюк з Моршина. Василь Богданович займається оптовою торгівлею деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням. Відповідними документами він засвідчив, що позика погашена за рахунок сплати єдиного соціального внеску за двох найманих працівників. До слова, підприємець забезпечив роботою осіб, звільнених з військової служби після участі в антитерористичній операції.

Крайній герой нашої розповіді, котрий повернув державі кошти, отримані у рамках реалізації проєкту «Рука допомоги», – фізична особа-підприємець Мар’ян Павлик. Житель міста Турка створив 5 нових робочих місць для мешканців гірського краю, а відтак фінансову підтримку у розмірі майже 69 тисяч гривень використав на розвиток власної справи у сфері лісозаготівлі. Його команду поповнили члени малозабезпечених родин і учасники АТО.

Експеримент, що проходив у Харківській, Полтавській та Львівській областях, а з 2018 року  також в окремих об’єднаних територіальних громадах Житомирської, Донецької та Чернігівської областей, показав прекрасні результати. Адже упродовж трьох років тільки на Львівщині 136 підприємців розширили межі ведення бізнесу, створивши нові робочі місця та працевлаштувавши на них 105 краян з числа соціально вразливих.

Іванна Мисан, заступник начальника відділу організації надання послуг  роботодавцям Львівського обласного центру зайнятості