08.01.2019 | 09:52

Міграційні процеси, що останнім часом відбуваються в Україні, змінили ринок праці нашої держави загалом і Самбірщини зокрема. Дивовижним фактом є те, що 53,2% безробітних краян, що зареєстровані у службі зайнятості, становлять службовці, 40% – робітники і тільки 6,8% – особи без професії. Причин є декілька, одна з них – важко знайти роботу службовцям з вищою освітою, натомість кваліфікованим робітникам значно простіше відшукати місце праці з гідною заробітною платою. Ще кілька років тому ситуація була протилежною. До того ж зменшилася кількість безробітних з числа сільських мешканців.

Значним резервом кваліфікованих кадрів для працедавців можуть бути особи з нозологіями. Однак часто під шаблон написана індивідуальна програма реабілітації не дозволяє у повній мірі забезпечити цих краян роботою. Трапляються курйозні ситуації, коли відповідно до висновків МСЕК особа може трудитися лише черговим біля телефону, а вона звільнена з попередньої роботи вже з набутою інвалідністю з іншої посади. Ще одним цікавим фактом є зменшення числа випускників навчальних закладів, котрі упродовж 2018 року звернулися до Самбірського міськрайонного центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні.

Хочеться вірити, що працедавці матимуть змогу підвищити заробітну плату до такого рівня, щоби громадяни України працювали у нашій державі, а не вирушали у закордонні вояжі. Допомогою у цьому може стати проект «Рука допомоги», завдяки якому можна не тільки відкрити власний бізнес за донорські кошти, але й розширити вже існуючу підприємницьку діяльність, працевлаштувавши двох осіб з числа малозабезпечених або учасників АТО.

Ірина Проць,  заступник начальника відділу організації працевлаштування населення Самбірського міськрайонного центру зайнятості