09.02.2022 | 10:52

Чимало клієнтів звертаються до служби зайнятості з метою знайти роботу після тривалої перерви. Як максимально швидко повернутися у трудовий колектив, побороти сумніви, невпевненість, а інколи й страх виходу із зони комфорту? Про це ми розкажемо у цій публікації.

Звісно, останній запис у трудовій книжці, зроблений кілька літ тому, насторожує працедавця, виникають думки про те, що у вас були якісь проблеми, відсутня мотивація до праці чи цілі. Ваше завдання – розвіяти ці сумніви. Для цього слід належно підготуватися до співбесіди з потенційним керівником, пояснити перерву у стажі. А це можуть бути сімейні обставини (народження та догляд за дітьми), лікування, військова служба, перебування за межами країни тощо.

Водночас слід переконати працедавця, що на ваші знання, професійні вміння «біла пляма» у трудовій діяльності не вплинула негативно. Навпаки, з’явилися додаткові можливості для розширення світогляду, поглиблення знань з тайм-менеджменту, підвищення кваліфікації, здобуття нового фаху, самоосвіти тощо. Тобто використайте будь-яку можливість, аби довести, що ви не зупинялися в розвитку.

Наступний крок – оцініть конкуренцію. На рішення працедавця щодо того, чи запрошувати кандидата на посаду на співбесіду передусім впливає конкуренція за вакансію. Якщо претендентів достатньо, ймовірно, що перевага надаватиметься тим, у кого є значний досвід роботи. Натомість у тих професійних категоріях, де відчутний «кадровий голод», шанси на працевлаштування вищі.

Аби зорієнтуватися, на яку зарплату ви можете претендувати, використовуйте всі доступні джерела: огляд вакансій, резюме, зарплат, приватні розмови з колегами чи рекрутерами. Як варіант, від середньої зарплати в галузі відняти 15% (це, так звана, компенсація за потребу в додатковому навчанні) й встановити цей рівень як очікуваний.

Велике значення під час пошуку роботи має ваша самооцінка, вміння домовлятися та презентувати власні вміння та знання. Якщо вона висока, то пошуковець роботи зможе переконати потенційного працедавця у тому, що його кандидатура найбільше підходить на цю чи іншу посаду. Якщо ж самооцінка низька, то знайдеться безліч причин, аби прозвучала відмова у працевлаштуванні.

Для повернення до трудової діяльності після тривалої перерви використовуйте принцип «терезів». Тобто «протестуйте» свою цінність на ринку праці. Якщо вас запрошують на співбесіди й спокійно сприймають очікувану вами зарплату, то можна її дещо підвищити. Коли ж озвучені вами фінансові сподівання викликають подив, то є сенс їх знизити на деякий час, щоб остаточно повернутися в професію.

Ще один нюанс – термін працевлаштування. Якщо є можливість шукати місце праці довго, то можна розшукувати найвигідніші пропозиції. В іншому випадку доведеться поступитися власним інтересам, аби якнайшвидше стати до роботи.

Отож, у період рестарту у кар’єру, передусім проаналізуйте ринок, попрацюйте з самооцінкою і зробіть працедавцям тимчасову «знижку». Але не знецінюйте себе, пам’ятайте про корисні знання та навички, які не втратили актуальність у час перерви.

За матеріалами інтернет-видань