22.07.2022 | 11:11

Інколи для успішного працевлаштування потрібна вчасно отримана підказка про те, як і де шукати свого працедавця. Ми вирішили назвати ресурси, за допомогою яких можна розширити спектр пошуку ймовірних варіантів зайнятості й водночас дізнатися про різні варіанти підробітку чи стажування.

Є безліч ресурсів, на яких фірми та компанії розміщують інформацію про актуальні вакансії та освітні можливості. Врахуйте, що на сайтах багатьох підприємств функціонують окремі рубрики «Кар’єра», «Вакансії», «Еducation», де публікується інформація про кадрову потребу. Тому для пошуку роботи визначте коло фірм і компаній, діяльність яких відповідає вашому професійному профілю, і систематично переглядайте інформацію про відкриті вакансії.

У всемережжі можна знайти Job-сайти: Державної служби зайнятості https://www.dcz.gov.ua, «Rabota.ua» https://rabota.ua/, Work.ua https://www.work.ua/, GRC.ua https://grc.ua/ , Нова робота https://novarobota.ua/. PidBir https://pidbir.com/, Happy Monday https://happymonday.ua/, MC Today https://mc.today/, Joberz https://joberz.com.ua/ тощо.

Для пошуку персоналу використовуються також соціальні мережі: Facebook, Telegram, Instagram, Viber. Для прикладу, функціонує Telegram-канал: Державної служби зайнятості «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz, InternsGo! https://t.me/internsgo, Highers https://t.me/higherspro, UGEN https://t.me/ukrainiangeneration, Happy Monday https://t.me/happymonday, МОЖЛИВОСТІ https://t.me/Mozhlyvosti, ЕКСПОНЕНТА https://t.me/exponenta_events, Крезюме https://t.me/cresume.

Підібравши через соціальні канали прийнятний варіант роботи, перегляньте сайт компанії, зверніть увагу на його контент, ніколи не надсилайте працедавцю паспортних даних або копії своїх документів, краще їх подати особисто під час співбесіди. Якщо фірма вимагає від претендента оплату за навчальні матеріали, пропонує виконати об’ємне тестове завдання, гарантує вільний графік роботи і високу зарплату, що не відповідає ринковій, якщо листування чи спілкування в телефонному режимі починається з великих обіцянок і при цьому не обумовлені конкретні обовязки, на сайті компанії відсутня корпоративна електронна пошта – усе це ознаки фальшивих вакансій та працедавців-шахраїв.

Консультації з питань зайнятості можна отримати у телефонному режимі за номерами: (032)245 05 45; 380966825183, на телеграм-каналі Львівського ОЦЗ (https://t.me/DCZ_Lviv), а також у центрах зайнятості або філіях ЛОЦЗ (https://bit.ly/3BMC4Yx).