01.02.2018 | 17:43

Така тема обговорювалася на прес-конференції, що відбулася у Львівській ОДА за участю директора департаменту економічної політики Романа Филипіва та в. о. директора Львівського обласного центру зайнятості Оксани Іванчук.

– Кадровий потенціал області слід розглядати у двох площинах: це – створення нових робочих місць і забезпечення їх професійними працівниками. Для цього слід долати хибне мислення щодо здобуття молоддю вищої освіти, мотивувати її на освоєння робітничих професій, які затребувані на ринку праці.

Його думку продовжила очільниця Львівського ОЦЗ Оксана Іванчук, котра повела мову про те, яких заходів вживає служба зайнятості для збалансування попиту і пропозиції робочої сили. За її словами, торік центри зайнятості оперували інформацією про наявність 71,3 тис. вільних робочих місць і вакансій, причому найбільше варіантів роботи було для робітників з інструментом. За сприяння служби зайнятості у 2017 році працевлаштовано майже 55 тис. жителів області, з них понад 68% влилися у трудові колективи до набуття статусу безробітного, що дозволило зекономити значні кошти.

Минулого року служба зайнятості стала на шлях модернізації та перетворення на сучасну сервісну установу, запровадивши низку передових електронних сервісів і нових форм роботи. Зокрема, почала діяти електронна черга реєстрації безробітних, завдяки якій будь-хто може дистанційно записатися на прийом до спеціаліста центру зайнятості, обравши мету, дату та годину візиту. До уваги населення – «гаряча лінія» державної служби зайнятості, сьогодні почав функціонувати новий сучасний сайт. Відтак користувачі інтернету зможуть значно швидше знайти потрібну вакансію або резюме, скористатися електронними кабінетами, які створені для працедавців і безробітних. Серед нових форм роботи – запис відеорезюме безробітних, відеовакансій, відеопрезентацій підприємств, організація он-лайн співбесід пошуковців роботи з працедавцями тощо.

– Велика увага цьогоріч буде зосереджуватиметься на веденні профорієнтаційної роботи з використанням інноваційних інструментів і Інтернет-платформи. Старшокласникам треба чітко усвідомити, що вибір робітничого фаху – це стартова площадка для успішної побудови кар’єри, – зазначила О. Іванчук.

Вона також розповіла про те, що служба зайнятості охоче підтримує підприємницькі ініціативи безробітних, надаючи їм одноразову виплату допомоги з безробіття для започаткування власної справи. Торік такою підтримкою скористалися 172 особи. Окремо йшла мова про реалізацію в області пілотного проекту «Рука допомоги», мета якого – залучити членів малозабезпечених родин і вимушено переміщених осіб до продуктивної зайнятості. У 2017 році за кошти Світового банку 14 жителів Львівщини придбали необхідне обладнання для організації бізнесу, у січні поточного року комісія прийняла рішення надати фінансову допомогу ще 7 майбутнім підприємцям.

На запитання представників засобів масової інформації щодо того, які перспективи у сфері працевлаштування є для жителів сільської місцевості, О. Іванчук відповіла, що в області немало підприємств, які пропонують роботу, виплачують доволі високу заробітну плату у розмірі 7-8 тисяч гривень і забезпечують довіз працівників. Це – ТОВ «Електроконтакт Україна», виробничі потужності якого знаходяться у Бродах, Перемишлянах і Золочеві, поблизу Львова – завод «Фуджікура Аутомотів Україна», у Городоцькому та Яворівському районах – ТОВ «Бадер Україна». А ще мешканці села можуть на професійній основі займатися агровиробництвом, для цього в області розроблені і діють відповідні програми.

За словами Р. Филипіва, пріоритетом в області залишається створення робочих місць. Професійно-технічна та вища освіта, влада, промислові підприємства та інші суб’єкти господарювання повинні докласти максимум зусиль, щоб мотивувати мешканців Львівщини працювати на високооплачуваній роботі на рідній землі й таким чином нівелювати міграційні процеси.

Ольга Нагірняк, начальник відділу інформаційної роботи Львівського обласного центру зайнятості