11.04.2024 | 15:37

Так звучала назва проєкту, що реалізовується спільно з МБО Партнерство «Кожній дитині» та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) і який днями презентували у Львівській обласній військовій адміністрації.

Оскільки Львівщина увійшла до числа пілотних областей, нові підходи щодо розвитку патронатних сімей будуть впроваджуватися у 15 місцевих громадах, зокрема Львівській, Пустомитівській, Жовківській, Рава-Руській, Стрийській, Новороздільській, Миколаївській, Ходорівській, Славській, Золочівській, Бродівській, Червоноградській, Белзській, Трускавецькій та Рудківській.

Як було наголошено на презентації, послуга з патронату надається на період подолання батьками дитини складних життєвих обставин або під час пошуку для дитини іншої сім’ї. Запропонований проєкт покликаний стати альтернативою інтернатним закладам.

Патронатні послуги у нашій області надають 11 сімей, котрі опікуються 21 дитиною. Запрошені на захід Ганна Пелещак та Алла Стричак поділилися зі слухацькою аудиторією досвідом роботи патронатними вихователями. За словами А. Стричак, інформацію про суть і зміст патронату над дитиною вона почула на одному із семінарів, що проводився у Новояворівському управлінні Яворівської філії ЛОЦЗ. Ця ідея припала їй до душі, тому жінка зважилася стати патронатною вихователькою.

Функції щодо пошуку претендентів у патронатні вихователі покладені на спеціалістів служби у справах дітей. Не стоїть осторонь цієї проблеми й служба зайнятості, фахівці якої пояснюють безробітним, що патронат – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання нею, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. За таку офіційну тимчасову роботу патронатному вихователю виплачується грошове забезпечення, нараховується стаж, а також виплачуються кошти для утримання дитини.

Більш детально про послугу патронатного виховання можна довідатися у підрозділах обласної служби зайнятості , а також у міських чи районних службах у справах дітей.