15.04.2024 | 14:25

Число учасників урядової програми «Власна справа», котрі вибороли право на мікрогрант, невпинно зростає та перетнуло на Львівщині вже позначку «три сотні». На які ж потреби грантоотримувачі використовують державну інвестицію?

«Ми придбали сучасну розкрійну машину та нові промислові швейні машини, що дозволило створити додаткові робочі місця, – розповідає підприємець з Миколаївщини Степан Луців. І додає. – Разом із сестрою – Іриною Грос – займаємося швейним ремеслом. До повномасштабного вторгнення шили одяг на європейський ринок, а після 24 лютого 2022 року переформатували роботу й тепер забезпечуємо захисників футболками «поло» та бойовими піксельними сорочками».

Засновники компанії «mODriz» Ольга та Дмитро Білодід через війну релокували бізнес з Харкова до Пустомит. «За отриманий грант ми купили гідроабразивний верстат з числовим програмним керуванням і забезпечили новими робочими місцями двох працівників, – каже Ольга. – Спеціалізуємося на виготовленні ексклюзивної продукції, робимо картини з цінних порід каменю, нестандартні сувеніри чи подарунки з металу, мармуру, пластику, гуми та навіть скла. З придбанням сучасного обладнання наші вироби набули більшої точності й стали ще більш унікальними».

Щаслива, що взяла участь у грантовій програмі й Христина Федькович з Трускавця. «Мікрогрант у сумі 150 тис. грн використала на закупівлю комп’ютерної техніки та меблів для учнів, – радіє підприємиця. – Мій бізнес пов’язаний з наданням освітніх послуг. У нашому позашкільному закладі діти зможуть пройти курси з робототехніки та програмування. А вивчати тонкощі автоматизованих технічних систем маленькі «всезнайки» будуть на новесенькому обладнанні».

Стоматологічну практику з волонтерською роботою поєднує дрогобицький підприємець Ігор Слюсаренко. Долучившись до програми «Власна справа» та вигравши мікрогрант, він придбав новітнє устаткування для лікування зубів. «Звісно, відразу зросла якість стоматологічних послуг, – каже бізнесмен. – Тепер безплатним лікуванням зможу охопити ще більше коло учасників бойових дій та соціально вразливих жителів Франкової землі».

«Поки живе село, доти існує й країна, – додає власник фермерського господарства «Промінь 2020» з Самбора. – Однак дрібним фермерам нелегко втриматися на плаву. Добре, що держава допомагає. За кошти програми «Власна справа», у якій взяв участь, я купив фронтальний навантажувач і п’ять корів молочної породи. Віддаватиму це капіталовкладення шляхом сплати податків. А ще прийняв на нові робочі місця двох безробітних, за що отримуватиму компенсацію. Як кажуть, дві вигоди – в одні руки».

Додаткову інформацію з питань фінансової підтримки бізнесу можна отримати у підрозділах обласної служби зайнятості або за тел. +380966825183.