17.08.2021 | 09:54

Із давніх давен пекарі дуже цінувалися: у Стародавній Греції булочник міг зайняти високу посаду, а у Римі раб, котрий вмів пекти хліб, коштував у 10 разів дорожче гладіатора. За старими ж німецькими законами, злочинець, що вбив пекаря, карався втричі суворіше, ніж за вбивство звичайної людини. У Візантії пекарі не обкладалися жодними державними повинностями, але, якщо вони випікали хліб низької якості, їх могли відшмагати, обстригти наголо або ж відправити у вигнання. Історія цієї професії дуже цікава. Звісно, сучасний світ є зовсім іншим, однак творці борошняних виробів й сьогодні залишаються у тренді.

Час диктує не лише свої правила, а й обов’язкові вимоги до таких фахівців. Пекар має досконало знати хлібопекарське виробництво, зокрема технологію машинної обробки тіста, роботу тістоділильної машини, аспекти приготування борошняних кондитерських виробів, основи товарознавства, стандарти та технічні умови на всі сорти хлібобулочних виробів, збірники рецептур та інше. Ось і наша Катерина Титар, особа з числа безробітних, вирішила за сприяння служби зайнятості вдосконалити свої знання та отримати додаткові професійні вміння шляхом стажування безпосередньо на робочому місці у пекарні «Альф».

За її словами, окрім професійних навичок, пекар (як і кондитер) має володіти тонкою нюховою і смаковою чутливістю, відмінною координацією рухів рук, об’ємним окоміром, пам’яттю на образи, спостережливістю. Та й без фізичної витривалості та охайності у цій сфері аж ніяк не обійтися.

Хліб у тому чи іншому вигляді присутній у раціоні всіх народів світу, і кожен має улюблені рецепти. Одним до смаку український коровай, інші черпають насолоду від кавказького лаваша чи єврейської маци, дехто насолоджується німецьким бретелем або ж французьким багетом, а хтось у захваті від італійської чіабати… Перераховувати цей «запашний калейдоскоп» можна ще довго. Але справжня майстерність пекаря полягає у тому, щоб він випікав різні хліби. «Самовдосконаленню немає меж, – стверджує наша клієнтка! І додає: – Саме це й слугує стовідсотковим працевлаштуванням!».

Олена Шевченко,

завідувач сектору профорієнтації відділу

надання соціальних послуг

Бориславської міської філії Львівського ОЦЗ