16.08.2018 | 10:52

Ринок праці в Україні пережив кризу і починає стабілізуватися. Із січня по червень 2018 року кількість вакансій у службі зайнятості зросла на 8%.

З початку року через Центри зайнятості знайшли роботу 428 тис. українців. Ще 304 тис. знаходяться у пошуках, пише "Сегодня".

"В Україні до 80% випускників шкіл вступають до вищих навчальних закладів. Дзеркально протилежна статистика для країн Європи - там до 30% вступають до вишів, а 70% отримують професійну освіту. Дисбаланс полягає в тому, що ринок потребує швачок, електромонтерів, електрозварників, слюсарів, сантехніків. А ось економістів і юристів - надлишок", - сказав Валерій Ярошенко з Державної служби зайнятості.

У мегаполісах рівень безробіття для людей з вищою освітою сягає 90%. Одночасно у великих містах сконцентровано найбільше пропозицій від роботодавців.

Низька конкуренція - у сферах автобізнесу, страхування, консультування, сервісу та серед робітничого персоналу. Найбільша - у галузі "вищого менеджменту". Тут на одне місце претендують 12-15 осіб.

Газета по-українськи