07.12.2020 | 09:35

Інтерес до підприємницької діяльності природний і виправданий. На ваших очах відбувається створення нового місця роботи завдяки тим, хто бажає не підлаштовуватися до умов найманої праці, а прагне проявити ініціативу та вповні реалізувати потенціал, займаючись улюбленим заняттям. Але серед охочих відкрити власний бізнес лише один з десяти здатний продемонструвати сміливість, щоб почати, і достатню наполегливість, аби продовжити.

Для когось цей шлях довший, для когось коротший. Зрозуміло лишень одне: власна справа – це ризик і виклик, і, на жаль, не завжди успіх. Адже у сфері бізнесу нема жодних гарантій, однак є шанс! Слід пам’ятати, що у найяскравіших світових гігантів – «Microsoft», «Google», «Apple», «Kodak», «Coca-Cola» – шлях до успіху також розпочинався з першого кроку. Тому підприємцю-початківцю треба добре продумати стратегію, зуміти протриматися на так званому «голодному пайку» і не опускати рук.

Як показує практика, з кожним роком зростає число представниць прекрасної статі, котрі прагнуть завоювати високі позиції в комерційній діяльності. Жінка в бізнесі – це не тільки демонстрація відмінних ділових якостей, але й можливість займатися улюбленою справою, отримуючи при цьому дохід. Згадаймо наших бориславських бізнес-вумен, котрі успішно продовжують працювати на себе у різних галузях економіки. А це – Віра Паньків та її смачнющі кондитерські вироби (2008 р.), оздоровчий масаж Анни Пиж (2010 р.), аеробіка, пілатес, дитячий фітнес, степ-аеробіка Марії Нинич (2018 р.), кваліфіковані юридичні послуги та торговельна діяльність Олени Кос (2013 р.), міні-свиноферма Олесі Мартич (2018 р.), косметологічний кабінет «Belle» Оксани Борисяк (2018 р.), краса та перукарський дизайн Олесі Пронь (2015 р.), Олени Блауцяк (2017 р.) та Нелі Левчик (2019 р.).

Висока відповідальність, максимальна організованість і повна віддача – лише за таких умов можна досягти висот у бізнесі. Кожна з цих представниць підприємницької сфери свого часу думала про стартовий капітал, сплату податків, перспективи розвитку, формування клієнтської бази, а зараз вони міцно зайняли свою нішу й вдало господарюють.

Служба зайнятості дала їм «зелене світло» для реалізації найсміливіших ідей. А це і навчання з основ підприємницької діяльності, і фінансова підтримка для започаткування власної справи, і допомога у написанні бізнес-планів, і кваліфікований супровід на початковій стадії самозайнятості, і численні поради, рекомендації, підказки.

І нехай конкуренти твердять, що у вас нічого не вийде. Довіряйте собі і будьте на висоті! Як кажуть: «Щоб стати підприємцем, ним просто потрібно стати!».

Олена Шевченко, завідувач сектору профорієнтації відділу надання соціальних послуг Бориславської міської філії Львівського ОЦЗ